„Skołowany Weekend”, czyli jak ciekawie opowiadać o nauce

Plakat Festiwalu "Skołowany Weekend"

Czy można naładować telefon powietrzem? Czy da się żyć bez jedzenia? Czego uczą nas psy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy VII Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”, który odbędzie się 11 i 12 maja 2019 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Festiwal skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół średnich. – Chcemy zainteresować młodzież i dzieci różnymi dziedzinami nauki, poszerzyć ich wiedzę, a przede wszystkim – przekazać ją w zrozumiały i interesujący sposób – mówi Paulina Dzindzio z Chemicznego Koła Naukowego Flogiston z Wydziału Chemicznego PW – organizatora Festiwalu.

Wszystkie wykłady, warsztaty i wystawy w ramach „Skołowanego Weekendu” przygotowują działający w kołach naukowych studenci: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zajęcia są zróżnicowane tematycznie oraz dostosowane do wieku i wiedzy uczestników.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie „Skołowanego Weekendu”

Polub fanpage Festiwalu

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco