Ruszają zajęcia matematyczne dla gimnazjalistów i licealistów

W najbliższy wtorek, 17 października 2017 r., na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej ruszają zajęcia kółka matematycznego „Matematyka dla ambitnych”. Jest to kolejna, po MiNI Akademii Matematyki, propozycja dla młodych adeptów nauk ścisłych, przegotowana przez Politechnikę Warszawską.

Kobieta pisząca na tablicy

Program zajęć będzie wykraczał poza matematykę szkolną.

Głównym celem cotygodniowych zajęć adresowanych do uczniów gimnazjum i liceum jest rozwijanie ich matematycznych zdolności, doskonalenie warsztatu i matematycznego myślenia oraz poznawanie ciekawej i fascynującej matematyki. Wiedza zdobyta podczas ćwiczeń pozwoli wyjść poza szkolną matematykę oraz nauczyć się metod rozwiązywania matematycznych problemów, co przyda się uczestnikom zajęć m.in. podczas konkursów i na olimpiadach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 października 2017 r., o godz. 16.30-18.00 w Gmachu Wydziału MiNI  przy ulicy Koszykowej 75, w sali 328. Zajęcia pt. „Indukcja, gry i strategie” poprowadzi dr Rafał Górak.

Więcej szczegółów o zajęciach na stronie kółka matematycznego.