Rusza 6. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą inspiracje. Uczniowie wezmą udział m. in. w kreatywnych warsztatach na Politechnice Warszawskiej, spotkają się z młodymi wynalazcami oraz będę uczyli się sztuki wystąpień publicznych.  Nowością w konkursie na wynalazek będzie kategoria Open, dotycząca nowych technologii.

Warsztaty ze studentami uczelni technicznych będą motywowały uczniów gimnazjów do samodzielnej pracy. W bogatej ofercie warsztatów znalazły się takie tematy jak m.in. mobilna robotyka, czyli sterowanie robotem za pomocą smartfona i tabletu,  budowa i działanie łazika marsjańskiego, wytrzymałość konstrukcji na przykładzie budowy mostów czy materiały kompozytowe wykorzystywane w bolidach. Warsztaty będą się odbywać również w Politechnice Wrocławskiej.

Nowa kategoria Open w konkursie na wynalazek
Gimnazjaliści biorący udział w warsztatach będą mogli po raz kolejny zmierzyć się w konkursie na wynalazek. 10 najlepszych projektów w Warszawie i Wrocławiu otrzyma dofinansowanie od firmy Bosch. Komisja konkursowa nagrodzi 3 najlepsze prototypy w każdym z miast. Oprócz trzech podstawowych kategorii konkursowych, została wprowadzona czwarta tzw. Open, obejmująca zgłoszenia dotyczące nowych technologii, np.: strony www, grafiki, animacji, gry lub aplikacji mobilnej.

Zapisy na zajęcia
Zapisy na warsztaty w ramach Akademii Wynalazców im. R. Boscha będą trwały od 18 do 31 stycznia 2016 r. Nauczyciele mogą rejestrować uczniów, wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie programu www.akademiawynalazcow.edu.pl. Udział w programie jest bezpłatny.