Rozstrzygnięto XVII edycję internetowego konkursu matematycznego PW

28 kwietnia 2016 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,  podczas  uroczystości  zakończenia XVII edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka, ogłoszone zostały szczegółowe wyniki finału obecnej edycji Konkursu.

źr. Wydział MiNI PW

Zdecydowanym zwycięzcą został Grzegorz Dłużewski uczeń Liceum Akademickiego w Toruniu. Drugie miejsce zajął Michał Łupiński z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, a na trzeciej pozycji uplasował się kolejny uczeń toruńskiego Liceum Akademickiego, Tomasz Przybyłowski. Następne miejsca zajęli Wojciech Ciszewski z Suwałk, Jan Kociniak z Piotrkowa Trybunalskiego, Adam Jabłonowski z Warszawy i Tomasz Makowski reprezentujący liceum w Iławie.

Zwycięzca oraz jego nauczyciel matematyki, prof. Henryk Pawłowski, odebrali główne nagrody: sprzęt komputerowy ufundowany przez Rektora Politechniki Warszawskiej. W poprzedniej edycji Konkursu triumfował inny uczeń prof. Pawłowskiego z toruńskiego Liceum Akademickiego, Tomasz Kurzelewski.

Laureaci obecnej edycji Konkursu będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, a wszyscy laureaci i wyróżnieni finaliści otrzymają w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolny inny wydział Politechniki Warszawskiej maksymalną liczbę punktów z matematyki.

W bieżącej edycji, która rozpoczęła się 24 listopada 2015 roku, wzięło udział ponad 2500 uczestników z całej Polski. Byli to uczniowie szkół z prawie 200 miejscowości. 144 najlepszych uczestników, którzy pomyślnie przeszli przez wszystkie etapy internetowe oraz półfinał zakwalifikowało się do finału Konkursu, który miał miejsce 16 kwietnia 2016 roku na Politechnice Warszawskiej.

Więcej informacji, zadania finałowe, regulamin, szczegółowe relacje z poprzednich edycji oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej Konkursu.