Znak Politechniki Warszawskiej

Rekordowa liczba dziewczyn odwiedziła w tym roku Politechnikę Warszawską

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Dziewczyny na Politechniki", organizowanej przy współpracy z Fundacją Perspektywy. Odwiedziło nas około 300 dziewcząt – uczennic liceów i techników, które przygotowują się do matury; a także ich młodszych koleżanek – gimnazjalistek, które już na tym etapie edukacji świadomie szukają swojej drogi rozwoju.

W tym roku świętowaliśmy już 10-lecie akcji "Dziewczyny na Politechniki", fot. BPI

Akcja odbyła się 30 marca 2017 roku w Gmachu Głównym. Dziewczyny miały okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach, przygotowanych specjalnie dla nich, pod hasłem „Nauka jest Kobietą”. W programie znalazły się tematy, które miały przybliżyć uczestniczkom zarówno karierę kobiety naukowca, jak i pokazać, że nauka otacza nas wszystkich.

Spotkania miały charakter nie tylko edukujący. Nie zabrakło w nich pierwiastka rozrywki i zabawy. Warsztaty z kuchni molekularnej czy tworzenia kosmetyków miały pokazać, że biotechnologia czy fizyka mogą być też dobrą zabawą.

W strefie edukacyjnej pojawiły się stoiska kół naukowych, dzięki którym dziewczyny mogły przekonać się, czym zajmują się studenci PW. Ogromną popularnością cieszył się również punkt doradczy Biura Karier PW. Tam doradcy zawodowi wraz z ambasadorkami biura rozmawiali z przyszłymi studentkami, udzielając im profesjonalnych rad, dotyczących planowania kariery. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w spacerze z przewodnikiem po Kampusie PW, poznając historię i architekturę Politechniki Warszawskiej.

Zobacz zdjęcia z akcji

Celem wydarzenia było zainteresowanie kandydatek na studia studiami na Politechnice Warszawskiej, zapoznanie ich z możliwościami jakie daje im nasza Uczelnia, a także rozbudzenie ciekawości naukowej przyszłych studentek.