Prezentacja Politechniki Warszawskiej w Malezji

W dniach 12-13 marca 2016 roku odbyły się Europejskie Targi Szkolnictwa Wyższego (EHEF) w Kuala Lumpur, w Malezji. Podczas targów, pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej przedstawili ofertę kształcenia naszej Uczelni.

źr. Ready, Study Go! Poland

Stoisko Politechniki Warszawskiej cieszyło się sporym zainteresowaniem – szczególnie dużo pytań dotyczyło kierunków technicznych. Uczestnicy Targów mogli odwiedzić także stoisko narodowe, zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz punkty siedmiu innych polski szkół wyższych.

Według organizatorów, targi odwiedziło ponad 8 tysięcy osób. Wydarzeniami towarzyszącymi Targom było m.in. spotkania z prezentacją oferty edukacyjnej w szkołach średnich i na uczelniach. Dzień później, 14 marca br., na Uniwersytecie Malajskim odbyła się 3. Konferencja szkolnictwa wyższego UE-Malezja. Uczestnicy rozmawiali o międzynarodowej mobilności oraz współpracy w rozwoju edukacji.

Udział w targach jest efektem kampanii "Ready, Study Go! POLAND", zakładającej promocję polskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Stoiska są  organizowane na największych, najbardziej prestiżowych konferencjach i targach edukacyjnych na świecie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej kampanii.