Piknik kół naukowych w ramach konkursu Náboj

Pięć kół naukowych z Politechniki Warszawskiej weźmie udział w pikniku podczas międzynarodowych zawodów matematycznych Náboj na warszawskim Wilanowie. Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia 2016 roku.

Zapraszamy na Piknik kół naukowych PW na warszawskim Wilanowie

Uczestnikom i sympatykom konkursu, zgromadzonym tego dnia w Obiekcie Sportowym przy Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego (ul. Wiertnicza 26), zaprezentują się następujące koła:

• Koło Naukowe Adek z Wydziału Elektrycznego – studenci  zademonstrują m.in. swojego drona oraz rozwiązania elektroniczne;
  • Koło Naukowe Geodezji i Kartografii – wyjaśnione zostanie wykonywanie specjalistycznych zdjęć, a następnie składanie z nich panoram 360˚, przeprowadzone zostaną warsztaty z mapami, a także przedstawione ogólnodostępne techniki do ich tworzenia;
  • Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej z Wydziału Inżynierii Produkcji – studenci pochwalą się m.in. robotem mobilnym, labiryntem pneumatycznym, manipulatorem, czy sortownikiem;
  • Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej "Biomech" z Wydziału Inżynierii Produkcji – omówione zostanie zastosowanie druku 3D w inżynierii biomedycznej na prawdziwych przykładach;
  • Robomatic z Wydziału Mechatroniki – można będzie sprawdzić jak działa robot mobilny klasy micromouse.

Konkurs matematyczny Náboj oraz dedykowany piknik kół naukowych jest przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich. Wszystkich kandydatów zapraszamy do odwiedzenia stoisk naszych studentów.

Piknik odbędzie się w godzinach 10:30 – 15:00. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano na godz. 10:45.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej matematycznego Náboja.