PW Junior teraz też przez Internet

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej i jej absolwentów, której celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji młodzieży a także inspirowanie Juniorów do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. W przyszłym roku akademickim, oprócz zajęć stacjonarnych na PW, ruszą również zajęcia prowadzone przez Internet!

PW Junior to doskonała możliwość poznania Politechniki Warszawskiej od środka. Wszystko odbywa się prawie tak, jak na prawdziwej uczelni. Pracownicy i studenci PW prowadzą m.in. regularne wykłady i ćwiczenia w aulach, pracowniach, laboratoriach oraz salach Politechniki Warszawskiej. W zależności od wieku, nastolatek zostaje przydzielony do grupy, w której uczestniczy w zajęciach przez cały rok. W przystępny i praktyczny sposób poznaje wiele zagadnień związanych z szeroko rozumianymi naukami ścisłymi. Odwiedza wiele wydziałów uczelni.

Po wielu latach przygotowań, w przyszłym roku akademickim, oprócz zajęć stacjonarnych na PW, ruszą również zajęcia prowadzone przez Internet na portalu POLinfo.eu, który powstał na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę PW.

Każdy Junior pracuje w grupie rówieśników o podobnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu, co zdecydowanie poprawia efektywność jego edukacji. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze informatycznej może skorzystać z zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy.

Ponadto twórcy POLinfo.eu dysponują tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są sukcesywnie umieszczane na portalu. Większość jest dostępna bezpłatnie przez całą dobę na POLinfo.eu w zakładce „Wiedza”.

Po więcej informacji zapraszamy na www.POLinfo.eu oraz www.pwjunior.edu.pl.