Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – ostatnie miejsca na warsztatach

Obóz naukowy jest skierowany do młodych osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi.

To już ostatnia szansa na udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, obóz skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Pozostały wolne miejsca na następujących warsztatach:

• 0 TURNUS 20 - 26.07.2019 r. (uczniowie po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej): Chemiczne tajniki przyrody, Mały wielki mikroświat, Programowanie robotów;
  • I TURNUS 26.07 - 1.08.2019 r. (uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej): brak miejsc  -  przyjmujemy zapisy na listę rezerwową;
  • II TURNUS 1 - 7.08.2019 r. (uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej): Elektro-fizyka, Fizyka eksperymentalna, Modelowanie i druk 3D;
  • III TURNUS 7 - 13.08.2019 r. (3 klasa gimnazjum i liceum): Technologia chemiczna;
  • IV TURNUS 13 - 19.08.2019 r. (3 klasa gimnazjum i liceum): brak miejsc  -  przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Miejsca na I i IV turnusie już się skończyły. W przypadku tych turnusów prowadzimy jedynie rejestrację na listy rezerwowe.

UWAGA! Uczniowie kończący 3 klasę gimnazjum mogą rejestrować się również na II turnus dla uczniów po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych tej uczelni.

Poza warsztatami naukowymi, które będą realizowane w pierwszej części dania, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zajęcia sportowe i integracyjne takie jak piłka nożna i siatkowa, pływanie kajakami, granie w planszówki, ognisko i dyskoteka na plaży, to tylko część propozycji. Przewidziana została również dodatkowa dawka wiedzy i atrakcji m.in.: warsztaty oraz wykłady popularno-naukowe.

Do 31 maja obowiązuje niższa cena Obozu Naukowego PW (1450 zł koszt udziału jednego uczestnika w jednym turnusie Obozu; 2600 zł koszt udziału jednego uczestnika Obozu w dwóch turnusach Obozu).

Organizatorem Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu znajduje się na stronie internetowej: www.oboznaukowy.edu.pl