Znak Politechniki Warszawskiej

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – ostatnie miejsca na warsztatach

Obóz naukowy jest skierowany do młodych osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi.

Obóz naukowy jest skierowany do młodych osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi.

To już ostatnia szansa na udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, obóz skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Pozostały wolne miejsca na następujących warsztatach:

  • 0 TURNUS 20 - 26.07.2019 r. (uczniowie po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej): Chemiczne tajniki przyrody, Mały wielki mikroświat, Programowanie robotów;
  • I TURNUS 26.07 - 1.08.2019 r. (uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej): brak miejsc  -  przyjmujemy zapisy na listę rezerwową;
  • II TURNUS 1 - 7.08.2019 r. (uczniowie po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej): Elektro-fizyka, Fizyka eksperymentalna, Modelowanie i druk 3D;
  • III TURNUS 7 - 13.08.2019 r. (3 klasa gimnazjum i liceum): Technologia chemiczna;
  • IV TURNUS 13 - 19.08.2019 r. (3 klasa gimnazjum i liceum): brak miejsc  -  przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Miejsca na I i IV turnusie już się skończyły. W przypadku tych turnusów prowadzimy jedynie rejestrację na listy rezerwowe.

UWAGA! Uczniowie kończący 3 klasę gimnazjum mogą rejestrować się również na II turnus dla uczniów po 7 i 8 klasie szkoły podstawowej.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych tej uczelni.

Poza warsztatami naukowymi, które będą realizowane w pierwszej części dania, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zajęcia sportowe i integracyjne takie jak piłka nożna i siatkowa, pływanie kajakami, granie w planszówki, ognisko i dyskoteka na plaży, to tylko część propozycji. Przewidziana została również dodatkowa dawka wiedzy i atrakcji m.in.: warsztaty oraz wykłady popularno-naukowe.

Do 31 maja obowiązuje niższa cena Obozu Naukowego PW (1450 zł koszt udziału jednego uczestnika w jednym turnusie Obozu; 2600 zł koszt udziału jednego uczestnika Obozu w dwóch turnusach Obozu).

Organizatorem Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu znajduje się na stronie internetowej: www.oboznaukowy.edu.pl