O sztuce uczenia się z danych - spotkanie MiNI Akademii Matematyki

Wykład, warsztaty, a także konkurs - to wszystko czeka na uczestników kolejnego spotkania w ramach MiNI Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Uczniów, nauczycieli i pasjonatów "królowej nauk" zapraszamy 4 listopada 2017 roku do Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Uczestnicy podczas wykładu MiNI Akademii Matematyki

Zajęcia MiNI Akademii Matematyki odbywają się raz w miesiącu, fot. Ewelina Szczęsna

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00  od Pierwszego Konkursu Ligi MiNI Akademii Matematyki. Zadania konkursowe dotyczyć będą tematyki omawianej na poprzednich zajęciach (czyli 14 października). Szczegółowe informacje dotyczące konkursu

Po konkursie, o godz. 14.00 odbędzie się wykład "Od fragmentu po całość czyli o sztuce uczenia się z danych", który poprowadzi dr hab. Przemysław Grzegorzewski, prof. PW. Wykład będzie wprowadzeniem do statystyki i analizy danych. Wybrane zagadnienia zostaną przedstawione na przykładach problemów spotykanych w praktyce. Wskazane będzie również, w jaki sposób radzi sobie z takimi problemami statystyk i analityk danych. Po wykładzie i tradycyjnej przerwie na ciastka, około godziny 15.15, odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie zmierzyć się za zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

Szczegółowy program zajęć MiNI Akademii Matematyki na 4 listopada 2017 roku

13.00 - 13.45 - Pierwszy Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki, sale 203, 301.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc na konkurs obowiązują zapisy.

14.00 - 15.00 – Wykład "Od fragmentu po całość czyli o sztuce uczenia się z danych", sala 107 (audytorium), wstęp wolny.

15.15 - 17.00 – Zajęcia warsztatowe – sale 101, 102, 103, 105; z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy.

***

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia  składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Do tej pory odbyły się 63 spotkania. Od zeszłego roku szkolnego funkcjonują równolegle dwie filie MiNI Akademii Matematyki: w Radzyminie i w Pruszkowie.

Więcej informacji, zapisy oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki