O objętości figur na MiNI Akademii Matematyki na PW

Wykład dla gimnazjalistów prowadzony przez wykładowców Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW podczas Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", fot. BPI

Podczas kolejnego wykładu z cyklu MiNI Akademii Matematyki słuchacze dowiedzą się, jak obliczać objętości nietypowych figur, poznają zasadę Cavalieriego oraz reguły Guldina. Omawiana tematyka zostanie zilustrowana przykładowymi rozwiązaniami zadań o różnym stopniu trudności. Wykład odbędzie się 5 listopada 2016 o godz. 14.00.

W sobotę 5 listopada 2016 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład "Objętość figur" poprowadzi dr Leszek Sidz (audytorium, sala 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul Koszykowa 75). Wykład jest otwarty - bez wcześniejszych zapisów.

Po wykładzie i tradycyjnej przerwie na ciastka, około godziny 15.15, odbędą się zajęcia warsztatowe (z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy), podczas których uczniowie samodzielnie zmierzą się z zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

W tym roku kalendarzowym zaplanowano jeszcze jedno takie spotkanie. 3 grudnia 2016 wykład "Magia matematyki" poprowadzi mgr Michał Zwierzyński.

Więcej informacji oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki.