Magia matematyki podczas MiNI Akademii Matematyki

MINI Akademia Matematyki

fot. MiNI Akademia Matematyki, Ewelina Szczęsna

Tym razem na młodych pasjonatów matematyki czeka nietypowy wykład - „Magia matematyki". W sobotę 3 grudnia 2016 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Poprowadzi je mgr Michał Zwierzyński.

Podczas wykładu zostaną pokazane "magiczne" sztuczki karciane, które bazują na zasadach matematyki (i nie tylko). Słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że niekiedy bardzo proste zasady matematyki mogą prowadzić do niespodziewanych wyników w postaci efektownych sztuczek. Przedstawione zostaną metody, które były kiedyś wykorzystywane przez oszustów w grach karcianych, a dzisiaj służą magikom na całym świecie.

Po wykładzie i tradycyjnej przerwie na ciastka, około godziny 15.15, odbędą się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się za zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w kilku grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym uczestników oraz pod względem trudności omawianych problemów.

Szczegółowy program zajęć 3 grudnia 2016:

• 14.00 - 15.00 – wykład  "Magia matematyki" poprowadzi mgr Michał Zwierzyński, sala107 (audytorium), Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Wstęp wolny.
  • 15.15 - 17.00 – zajęcia warsztatowe – sale 101, 102, 103, 105, Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki.