Znak Politechniki Warszawskiej

Dzień otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki

Wszystkie kandydatki na studia zapraszamy na specjalny Dzień Otwarty w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki. Spotykamy się 7 kwietnia 2016 w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Nie potrzebujesz biletów, ani rejestracji. Przekonaj się razem z nami, że masz inżynierską smykałkę.

Kiedy? 7 kwietnia, godz. 09.30 - 15.00

Gdzie? Gmach CZIiTT, ul. Rektorska 4 (Kampus Główny PW)  

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy 

Krótka instrukcja obsługi Dnia Otwartego

 

ODBIÓR PAKIETÓW INFORMACYJNYCH ORAZ BILETÓW NA SESJE KREATYWNE

Godz. 9.30 - 10.30 (hall Gmachu CZIiTT)

 

ZACZNIJMY OD INTELEKTUALNEJ ROZGRZEWKI (wstęp wolny dla wszystkich uczestniczek wydarzenia)

Godz. 10.30 - 12.30 (Aula Gmachu CZIiTT, I piętro)

Jeżeli marzysz o karierze inżyniera i zastanawiasz się jak osiągnąć swój cel, wspólnie poszukamy rozwiązań dla Ciebie:

  • Kreatorka jutra, motywatorka zmian –  uskrzydli Was, abyście miały odwagę i narzędzia do realizowania swoich marzeń, odkryjecie i wzmocnicie swoje mocne strony. Kto? Katarzyna Żbikowska, kierownik projektów ds. wspierania innowacyjności i kobiet w biznesie, blogerka, autorka unikalnych produktów rozwojowych dla kobiet.
  • Od pomysłu poprzez wynalazek do firmy - absolwentka PW, dr inż. Barbara Ostrowska opowie o swoich odkryciach i sukcesach. Przekaże Wam receptę na wcielanie w życie najśmielszych pomysłów. Wprowadzenie w temat, Zastępca Dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej Marcin Postawka.
  • Lego Serious Play – zobaczycie jak z klocków Lego można budować  myśli, emocje, zapachy i dźwięki. Dowiecie się, dlaczego klocki to potężne narzędzie pomocne w podejmowaniu decyzji i realizowaniu planów. Kto? Magda Kowalska, psycholog, trener personalny i biznesowy, autorka gier team-buildingowych i biznesowych, licencjonowany trener Lego Serious Play.
  • Naukowe show – tu Was zaskoczymy :)

Przy okazji pokażemy Wam jak stworzyć kreatywne notatki. Sketchnotki przygotuje dla Was Piotr Poznański, wizualizator idei, graphic recorder, psycholog, trener umysłu. Prace Piotra pojawiły się w książce Mike’a Rhode’a „Sketchnoting Notebook” - zwanego „ojcem sketchnotingu”.

 

STREFA RELAKSU

Godz. 11.00 – 15.00 (hall na parterze Gmachu CZIiTT)

Wygodne pufy, ciasto i oranżada.

Tu spotkasz nasze studentki, dziewczyńskie koło naukowe ELEKTRA oraz doradczynie zawodowe z Biura Karier PW oraz pracowników Działu Komercjalizacji i Transferu Technologii CZIiTT PW. Uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące studiów w Politechnice Warszawskiej oraz wynalazków i zamiany innowacyjnych pomysłów w zysk. Dowiesz się „Czy masz smykałkę inżynierską?”.

 

PRZEJDŹMY DO DZIAŁANIA

Godz. 13.00 – 14.30 Wybierz sesję kreatywną dla siebie (liczba miejsc ograniczona, sesje przeznaczone są wyłącznie dla kandydatek na studia)

Prototypowanie marzeń pomaga uwolnić twórczą odwagę, która jest niezbędna do realizacji marzeń. Na intensywnych warsztatach poznasz i wykorzystasz narzędzia Design Thinking do realizacji swoich projektów. Spojrzysz na siebie z nowej perspektywy. Będziesz pisać, rysować, rozmawiać z ludźmi, stworzysz prototypy pomysłów. Dzięki temu wejdziesz w proces maksymalnie nastawiony na działanie.

Metoda LEGO® SERIOUS Play® jest techniką wyzwalającą kreatywność, ułatwiającą myślenie, komunikację i rozwiązywanie problemów. Jeżeli myślisz, że budowanie z klocków emocji, zapachów, czy myśli jest niemożliwe, przekonasz się, że jest inaczej. Uczestnicy, w odpowiedzi na szereg pytań moderatora, tworzą trójwymiarowe modele, przy omawianiu których wchodzą w głąb zagadnienia nad jakim pracują, przekraczając granice swojej wyobraźni.

Najpierw przekonasz się, że potrafisz rysować. Pod czujnym okiem trenera będziesz ćwiczyć rysowanie rozmaitych idei i pojęć za pomocą symboli. Stworzysz swój własny Słownik Wizualny. Przekonasz się, że warto marzyć i dowiesz się jak krok po kroku dążyć do spełniania swoich marzeń. Wszystko przy pomocy kartki, ołówka i kredek.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU #PowerWomen

Godz. 15.00 (hall na parterze Gmachu CZIiTT, Strefa Relaksu)

Konkurs dla uczestniczek Dnia Otwartego. Zasady i szczegóły konkursu dostępne będą 7 kwietnia na www.facebook.com/politechnika.warszawska

 

Na zwyciężczynię #PowerWomen czeka pobudzająca wyobraźnię nagroda!

Wyjątkowy weekend w hotelu Sound Garden w Warszawie, na piętrze tylko dla Pań oraz Kolacja w Ciemności dla dwojga – niesamowite doznanie kulinarne w restauracji pozbawionej światła.

A na pocieszenie Psotne Babki przygotują trzy zestawy pysznych kapkejków i psotny tort dla wszystkich uczestniczek :)    

 

Dziewczyny, które biorą udział w akcji, lecz nie uczestniczą w warsztatach, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu ‪#‎PowerWomen‬ będą mogły zwiedzić Politechnikę Warszawską wraz z przewodnikiem. O godzinie 16.00 odbędzie się również spektakl "Lamentacje" w wykonaniu Teatru Politechniki Warszawskiej (bilety będą rozdawane podczas wydarzenia).

 

Odwiedzajcie:

www.facebook.com/politechnika.warszawska

www.pw.edu.pl/dnp

Dołącz do wydarzenia na facebook.com

Zobacz film promocyjny. 

 

Gmach Centrum Zarządzenia Innowacjami i Transferem Technologii, ul. Rektorska 4 

Organizator 

Współorganizator 

 

Sponsorzy