Znak Politechniki Warszawskiej

Drzwi Otwarte 2019 – podsumowanie

W miniony weekend kampus Politechniki Warszawskiej po raz kolejny przywitał kandydatów na studia. W sobotę i niedzielę odbyła się coroczna akcja Drzwi Otwarte, podczas której osoby zainteresowane studiami technicznymi mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni, porozmawiać ze studentami i pracownikami, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Drzwi Otwarte PW odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych studiami technicznymi, fot. BPI

Drzwi Otwarte PW odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych studiami technicznymi, fot. BPI

Podczas Drzwi Otwartych wszyscy goście mieli okazję odwiedzić stoiska wydziałowe w Dużej Auli Gmachu Głównego PW, wziąć udział w spotkaniach dotyczących zasad rekrutacji, a także odwiedzić swoje przyszłe wydziały i zobaczyć, jak wygląda studencka codzienność.

W ramach wydarzenia zorganizowana została również gra terenowa „Portal Kandydata - Wejdź do świata PW” i spotkanie „PW kobiecymi oczami”, będące elementem akcji Dziewczyny na Politechniki prowadzonej przez Fundację Perspektywy.

Dzięki uczestnictwu w grze terenowej kandydaci mogli bliżej poznać Uczelnię i jej charakter. Celem zabawy było bowiem realizowanie zadań zlokalizowanych na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej, a przewodnikami w tej podróży były postaci, które na przestrzeni wieków odegrały znaczącą rolę w rozwoju nauk technicznych.

Zapisy zespołów biorących udział w grze terenowej "Portal Kandydata - Wejdź do świata PW", fot. BPI

Podczas panelu dyskusyjnego „PW kobiecymi oczami” studentki opowiadały o swoich pasjach naukowych, działalności w kołach akademickich i organizacjach studenckich. Przekonywały również zebrane na spotkaniu uczennice do tego, by nie rezygnowały ze swoich marzeń o studiach technicznych, nie bały się wejść do teoretycznie męskiego świata inżynierskiego i ciągle rozwijały własne umiejętności – nie tylko matematyczne. Po zakończonym panelu jego uczestniczki jeszcze długo odpowiadały na pytania dziewcząt zainteresowanych studiami na PW.

Spotkanie "PW kobiecymi oczami", podczas którego swoimi studenckimi doświadczeniami dzieliły się członkinie kół naukowych i organizacji studenckich, fot. BPI

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wyjątkowy kwietniowy weekend. Życzymy powodzenia na maturze. Do zobaczenia wkrótce!

Galeria zdjęć z wydarzenia>>>