Dostałeś się na studia w Politechnice

Zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą nasza Uczelnia

PW najlepsza

Politechnika Warszawska od kilku lat zajmuje pozycję lidera w grupie „Uczelnie Techniczne” Rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy. Jesteśmy najlepszą politechniką w Polsce, którą bardzo cenią sobie pracodawcy - pierwsze miejsce nasza Uczelnia zajmuje w zestawieniu „Prestiż wśród pracodawców” Rankingu Uczelni Wyższych oraz w rankingu „Wprost”

Nasi absolwenci nie tylko szybko znajdują pracę, jak wynika z przeprowadzonego Monitoringu Karier Zawodowych, ale również mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenia. Z badania przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak wynika, że najwyższe wynagrodzenie otrzymywali absolwenci uczelni o profilu technicznym. Najwyższe zarobki wśród tego typu Uczelni uzyskali absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Zdobywaj doświadczenie

Na Politechnice działa około 120 kół naukowych. Możesz w nich rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać wiedzę oraz doskonalić umiejętności praktyczne.

Nasze koła odnoszą liczne międzynarodowe sukcesy. Przykładem jest SKAP, który w tym roku zwyciężył w prestiżowych zawodach Shell Eco-Marathon.

Studenci z SMKN SAE osiągnęli w tym roku spektakularny sukces na zawodach Aero Design 2013 w Californii - jako pierwsza drużyna w historii zawodów zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie oraz zdobyli sześć nagród dodatkowych, co dało im łącznie 9 miejsc na podium.

Także grupa studentów zrzeszonych w trzech kołach naukowych: Studenckim Kole AstronautycznymRobomatic i Cyborg++, pracująca nad projektem Robota Księżycowego Husar, mimo piętrzących się wyzwań, została niezwykle nagrodzona w konkursie NASA.

Koła Naukowe organizują również wiele ciekawych wydarzeń - Turniej Robotów Mobilnych "Robomaticon", konferencje "Polimer" i YoungChem czy też Forum Młodej Logistyki. Profile Kół możesz znaleźć na Portalu Polibuda.info.

Rozwijaj swoje pasje

Studia to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także rozwijanie się na wielu płaszczyznach. Do pielęgnowania innych pasji przyczyniają się liczne organizacje studenckie, także te związane z kulturą i sztuką: Zespół Pieśni i Tańca PW, The Engineers Band, Chór PW, Teatr PW.

Odmienne ścieżki proponują również media studenckie: Miesięcznik Kulturalny Studentów PW "i.pewu", Portal Studencki Polibuda.infoStudencka Telewizja Internetowa TVPW, Radio Aktywne.