Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Opublikowano: 08.03.2016 14:40

Stoisko informacyjne PW w Gmachu Głównym

Politechnika Warszawska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

Studenci Politechniki Warszawskiej inspirują gimnazjalistów

Opublikowano: 04.03.2016 13:10

Warsztaty w Akademii Wynalazców

W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, studenci Politechniki Warszawskiej, w kooperacji z rówieśnikami z Politechniki Wrocławskiej, po raz szósty prowadzą specjalne warsztaty dla uczniów z mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów. Łącznie przeprowadzone zostanie 50 różnorodnych warsztatów.

Zdobądź indeks Politechniki Warszawskiej – konkurs dla kandydatów

Opublikowano: 03.03.2016 10:11

Studentka z indeksem

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs dla kandydatów "Zaplanuj swoją przestrzeń" – pierwszą tego typu rywalizację z wiedzy o gospodarce przestrzennej. Laureaci zostaną przyjęci na studia inżynierskie na kierunku Gospodarka Przestrzenna (Wydział GiK PW) z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.

Rusza 6. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Opublikowano: 19.01.2016 14:59

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą inspiracje. Uczniowie wezmą udział m. in. w kreatywnych warsztatach na Politechnice Warszawskiej, spotkają się z młodymi wynalazcami oraz będę uczyli się sztuki wystąpień publicznych.  Nowością w konkursie na wynalazek będzie kategoria Open, dotycząca nowych technologii.

Rozpoczęła się XVII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka

Opublikowano: 25.11.2015 08:54

24 listopada 2015, punktualnie o godzinie 12.00, wystartowała XVII edycja PIK-a czyli Powszechnego Internetowego Konkursu  dla uczniów szkół średnich – Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Uroczyste rozpoczęcie Konkursu odbyło  się w sali Rady Wydziału w Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej. Podczas tej uroczystości został wręczony certyfikat stypendysty laureatce poprzedniej edycji Konkursu, która otrzymuje stypendium Fundacji mBanku.

Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w lutym 2016

Opublikowano: 23.11.2015 10:31

Od 3 grudnia 2015 roku będą prowadzone zapisy kandydatów na studia rozpoczynające się w lutym 2016 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

O różnych sposobach porządkowania zbiorów na MiNI Akademii Matematyki

Opublikowano: 06.11.2015 12:44

W sobotę 7 listopada 2015 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych zaprasza na pierwsze w nowym roku akademickim zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Co oznaczają pojęcia: większy, maksymalny, największy? – O różnych sposobach porządkowania zbiorów”poprowadzi dr Żaneta Trębska.

Warsztaty weekendowe Design Thinking Workshop - zapisy

Opublikowano: 02.10.2015 12:52

Fundacja Inceptio zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym Design Thinking Workshop. W terminie 21 – 22 listopada 2015 r. przeprowadzone zostaną 2 weekendowe kursy, w trakcie których młodzież będzie rozwiązywać różne problemy za pomocą metody design thinking.

Trwają zapisy na warsztaty z programowania dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Young Programmer

Opublikowano: 30.09.2015 15:11

Fundacja Inceptio zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym z obszaru informatyki. Jego celem jest nauka programowania w różnych językach, takich jak C++, Java oraz HTML+PHP.