Znak Politechniki Warszawskiej

Komunikat prasowy z dnia 5.01.2018 - Politechnika Warszawska zaprasza na setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Od pierwszego koncertu Wielkiej Muzyki w Małej Auli minęło już piętnaście lat. Przez ten czas na scenach Politechniki Warszawskiej wystąpiło wielu znamienitych artystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. 13 stycznia w Dużej Auli zabrzmi setny koncert z cyklu, który otworzy na Uczelni obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Minęło piętnaście lat i w numeracji koncertów Wielkiej Muzyki w Małej Auli pojawiła się znamienna liczba „100”. Przed nami symboliczny setny koncert, którego formułę oddaje najlepiej słowo „retrospektywa”. Mam nadzieję, że uda się cofnąć czas i powrócić chociaż na chwilę do wielu wydarzeń artystycznych, które miały miejsce na scenie dotychczasowych 99 koncertów - mówi prof. Andrzej Jakubiak - pomysłodawca cyklu.

Do tej pory w ramach cyklu prezentowano zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową. Tym razem publiczność wysłucha koncertu w wykonaniu primadonn - Małgorzaty Pańko, Izabelli Kłosińskiej oraz znakomitej wokalistki Hanny Banaszak.

Pod batutą maestro Łukasza Borowicza zagra Polska Orkiestra Radiowa, wystąpią wirtuozi: Vadim Brodski - skrzypce oraz Paweł Kowalski - fortepian. Zabrzmią również wybitne polskie bas-barytony: Wojtek Gierlach i Bartłomiej Misiuda. Wystąpią: najlepszy polski akordeonista - Rektor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina - prof. Klaudiusz Baran, wybitny jazzman Janusz Szrom, a także obdarzona niezwykłym głosem laureatka czterech Fryderyków - Ania Rusowicz.

Na scenie zobaczymy artystów z Politechniki Warszawskiej: Zespół Pieśni i Tańca, Chór Akademicki oraz Orkiestrę Rozrywkową „The Engineers Band”. Kierownictwa muzycznego, aranżacji  i reżyserii całości podjął się Dariusz Łapiński, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

   
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Patronat medialny: Program Drugi Polskiego Radia. 

Data i miejsce wydarzenia:

13 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Duża Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

Wstęp na wydarzenie możliwy jest po okazaniu zaproszeń