Komunikat prasowy z dnia 21.12.2017 - Nowy wymiar współpracy Skanska S.A. i Politechniki Warszawskiej – czas na wspólną pracę w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii!
Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy Skanska S.A. i Politechniki Warszawskiej – wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.
- Współpraca nauki i biznesu to naturalny czynnik rozwoju nowoczesnych rozwiązań, szczególnie w branży budowlanej. Ważny w tym zakresie jest transfer wiedzy i wspólne działania, dzięki którym możemy rozwijać nowe produkty i rozwiązania odpowiadające na potrzeby oraz wyzwania rynku. Centrum Badań i Innowacji Skanska S.A. ma za zadanie inicjowanie i koordynowanie eksperckiej współpracy pomiędzy Skanska S.A. a Wyższymi Uczelniami i dziś wykonujemy kolejny krok w tym kierunku – mówi Piotr Janiszewski, Prezes Skanska S.A.
- Politechnika Warszawska ma wszelkie kompetencje do tego, by skutecznie współpracować ze Skanska S.A. w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Jeszcze kilka lat temu innowacyjność postrzegaliśmy przede wszystkim w obszarze nowych materiałów czy konstrukcji. Obecnie zmiany zachodzące w przemyśle, na które wpływ ma postępująca digitalizacja świata stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania. W dobie dynamicznie rozwijającego się budownictwa naturalnym jest, że współpraca firmy z uczelnią musi mieć charakter interdyscyplinarny - podkreśla Dziekan WIL prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz. - Wydział Inżynierii Lądowej jest przygotowany do koordynowania tego rodzaju działań.
Za współpracę z Politechniką Warszawską odpowiada Centrum Badań i Innowacji, którego jednym z priorytetów jest ekspercka współpraca z ośrodkami badawczymi, uczelniami oraz partnerami zewnętrznymi. Podpisana umowa zakłada współpracę obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym pomiędzy Skanska S.A. i Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
Kierunkami działania obejmującymi wzajemną współpracę są m.in.:
- wspólne realizowanie prac B+R (Badawczo-Rozwojowych),
- powołanie zespołu ekspertów dedykowanych współpracy w określonych przez obie strony dziedzinach tematycznych oraz realizacji wspólnych projektów,
- prowadzenie wspólnych prac dyplomowych,
- współdziałanie dotyczące aktywizacji zawodowej studentów,
- wymiana doświadczeń.
Koordynatorami odpowiedzialnymi ze strony Skanska S.A. za współpracę z Politechniką Warszawską są: Anna Tryfon-Bojarska z Centrum Badań i Innowacji oraz Robert Wójcik z Zespołu Technologii i Laboratoriów.
Koordynatorami odpowiedzialnymi ze strony Politechniki Warszawskiej za współpracę ze Skanska S.A. są dr inż. Wioletta Jackiewicz-Rek prodziekan ds. studenckich i dr inż. Michał Sarnowski z Zakładu Technologii Materiałów i Nawierzchni Drogowych.
Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa zatrudnia obecnie 43 tys. osób w Europie i na kontynencie amerykańskim i należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Wspólnie z klientami i partnerami Skanska planuje i buduje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jej najważniejszym celem jest poprawa jakości życia społeczności. Skanska uczestniczy w najciekawszych przedsięwzięciach naszych czasów i pracuje przy 10 tys. projektów. Przychody Grupy za rok 2015 wyniosły 16,5 mld EUR, a zysk operacyjny 691 mln EUR. Główna siedziba firmy mieści się w Sztokholmie w Szwecji. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta.
W Polsce Skanska zatrudnia prawie 8 tys. osób w trzech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland. Zysk operacyjny Grupy za rok 2015 wyniósł 470 mln zł, a przychody 5,5 mld zł.
Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl
Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej
Wydział Inżynierii Lądowej powstał w 1915 roku jako jeden z czterech wydziałów Politechniki Warszawskiej, ale jego tradycje sięgają 1826 roku. Obecnie mieści się we własnym gmachu przy al. Armii Ludowej 16, gdzie znajduje się większość sal wykładowych oraz laboratoriów dydaktycznych i badawczych. Na WIL studiuje ok. 1800 studentów i zatrudnionych jest 150 pracowników na etatach naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych oraz 70 pracowników techniczno-administracyjnych.
Wydział Inżynierii Lądowej jest wiodącą jednostką naukową i dydaktyczną w dziedzinie budownictwa. Na Wydziale prowadzone są studia inżynierskie (I stopnia) i magisterskie (II stopnia) na kierunku “Budownictwo” (akredytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej) w zakresie specjalności: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie ze specjalizacjami: Konstrukcje Budowlane, Mosty i Budowle Podziemne i Teoria Konstrukcji, Budownictwo Zrównoważone, Drogi Szynowe, Inżynieria Komunikacyjna, Inżynieria Produkcji Budowlanej. Wydział ma podpisaną umowę z Ecole Nationale des Ponts et Chaussees, ParisTech, umożliwiającą uzyskanie podwójnego dyplomu studiów II stopnia. Wydział umożliwia również kształcenie na studiach doktoranckich. Posiada uprawnienia do nadawania stopni i tytułów naukowych w dyscyplinie “Budownictwo”.
Wydział Inżynierii Lądowej prowadzi aktywną współpracę ze wszystkimi uczelniami technicznymi w Polsce. Wydział ma podpisane umowy o współpracy z ośrodkami z większości krajów Unii Europejskiej, a spoza niej z takich jak: Stany Zjednoczone, Japonia, Wielka Brytania, Australia, Republika Południowej Afryki. Wydział bierze aktywny udział w wymianie studentów w ramach programu Erasmus+ i ma podpisane na stałe umowy umożliwiające wielu polskim studentom wyjazdy za granicę oraz przyjazd zagranicznych studentów w celu odbycia studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej.
Dodatkowych informacji udzielają:
Agnieszka Witkowska Zespół Komunikacji Skanska S.A. e-mail agnieszka.witkowska@skanska.pl telefon: +48 797 332 872 |
prof. dr. hab. inż. Andrzej Garbacz Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej e-mail: biuro.dziekana@il.pw.edu.pl telefon: +48 22 825-59-37
|
|
|
|
|