Instalacje i urządzenia elektryczne - projektowanie i eksploatacja

Wydział Elektryczny

Sekretariat Studium Podyplomowego:

Politechnika Warszawska
Zakład Wysokich Napięć i Kompatybilnoœci Elektromagnetycznej
ul. Koszykowa 75
Gmach Elektrotechniki pok. 216
tel./fax.: (22) 234-73-50

Małgorzata Kruszewska, e-mail: malgorzata.kruszewska@ee.pw.edu.pl

WWW
Kierownik

dr inż. Konrad Sobolewski, e-mail: konrad.sobolewski@ee.pw.edu.pl, tel. (22) 234 7856

Charakterystyka

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ PREZENTOWANYCH ZAGADNIEŃ:

1. Aktualne ustawy, przepisy i normy dotyczące instalacji elektrycznych oraz certyfikacji urządzeń elektrycznych
  2. Układy zasilania elektrycznego - urządzenia i aparatura zabezpieczająca
  3. Jakość energii elektrycznej
  4. Zasady doboru i ocena urządzeń i aparatury do instalacji elektrycznych
  5. Niezawodność, eksploatacja oraz badania aparatury i urządzeń elektrycznych
  6. Wymagania techniczne dla instalacji elektrycznych niskiego napięcia w budynkach
  7. Instalacje i systemy występujące w tzw. "inteligentnych budynkach"
  8. Energooszczędne napędy przemiennikowe
  9. Automatyka i sterowanie
  10. Ochrona przeciwporażeniowa i bezpieczeństwo pracy
  11. Wytrzymałość napięciowa oraz koordynacja izolacji układów zasilania i instalacji elektrycznych
  12. Ochrona budynków, układów zasilania i instalacji elektrycznych przed wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami
  13. Kompatybilność elektromagnetyczna instalacji i urządzeń
  14. Profesjonalne oprogramowanie i kosztorysowanie w projektowaniu instalacji elektrycznych
  15. Panel dyskusyjny
  16. Seminarium zaliczeniowe
Czas trwania
Zjazdy będą odbywały się w weekendy (piątek-sobota) w terminach nie pokrywających się z terminami zjazdów studiów niestacjonarnych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Przewiduje się po 7 zjazdów w każdym semestrze. Rozpoczęcie zajęć w semestrze zimowym jest planowane w połowie października, a w semestrze letnim na początku marca.
Zasady naboru
O przyjęcie na studia podyplomowe może ubiegać się osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra inżyniera lub równorzędny, bądź tytuł zawodowy inżyniera, licencjata lub równorzędny, uzyskany w Polsce lub w innym kraju.
Termin zgłoszeń
Uczestnictwo w studiach podyplomowych należy zgłosić pocztą na adres sekretariatu z dopiskiem "STUDIA PODYPLOMOWE". Zgłoszenie należy udokumentować odpisem dyplomu ukończenia studiów wyższych.
Dodatkowe informacje

Uruchomienie studiów podyplomowych nastąpi wówczas jeśli zgłosi się minimum 12 uczestników.