Ochrona informacji w sieciach i systemach teleinformatycznych: projektowanie i audyt zabezpieczeń

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
Instytut Telekomunikacji

ul. Nowowiejska 15/19

WWW
Kierownik

dr Piotr Sapiecha

Sekretariat studiów
 Honorata Basa
 Instytut Telekomunikacji PW
 ul. Nowowiejska 15/19
 e-mail: honorata@tele.pw.edu.pl

Charakterystyka

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów studiów technicznych oraz o profilu matematyczno – fizycznym, na poziomie stopnia inżynierskiego (lub licencjatu) i magisterskiego, zarówno uczelni cywilnych jak również wojskowych.

Uczestnicy studiów uzyskają podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych, a w tym poznają metody dotyczące wdrażania, monitoringu i audytu takich systemów, jak również wymagania dotyczące specyfikacji i projektowania w zakresie ich budowy.

Absolwenci studiów podyplomowych nabywają kompetencje niezbędne do pełnienia funkcji kierowniczych, administracyjnych i technicznych na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych (zarówno w sektorze firm komercyjnych jak i firm administracji państwowej), a w szczególności na stanowisku administratora bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Dwa semestry, ponad 180 godzin.
Zasady naboru
Studia przeznaczone dla absolwentów studiów I stopnia (inżynierskich lub licencjackich) oraz studiów II stopnia (magisterskich). Przyjęcia według kolejności zgłoszeń, po opłaceniu opłaty za I semestr, do wyczerpania limitu miejsc.
Termin zgłoszeń
Zgłoszenie przyjmowane są do 30 września br.
8000 zł - opłatę można wnosić w całości lub w dwóch ratach:
I rata – 4 500 zł przy zapisach na studia,
II rata - 3500 zł przed rozpoczęciem II semestru.
Dodatkowe informacje

Liczba miejsc na studiach: 48, warunkiem uruchomienia studiów w danym semestrze jest zgłoszenie co najmniej 10 kandydatów.