Przed nami III Dzień Popularyzacji Matematyki

Wykłady z I Dnia Popularyzacji Matematyki

Organizatorzy spodziewają się nawet 1500 gości, fot. BPI

Matematyka jest fascynująca! Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy Dnia Popularyzacji Matematyki, który już po raz trzeci organizuje Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów "królowej nauk".

Dla uczestników przygotowano kilkadziesiąt wykładów związanych z matematyką i jej zastosowaniami oraz warsztaty, które będą okazją, by dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej. A to nie koniec atrakcji.

Na pasjonatów matematyki czekać będą też gry, łamigłówki, zagadki, konkursy, a nawet Escape Room, przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Matematyków Wydziału MiNI. Nie zabraknie projekcji filmów, możliwości zagrania w komputerowe gry edukacyjne stworzone w ramach projektu Archipelag Matematyki oraz w tradycyjne planszówki. Redaktorzy czasopisma matematycznego Delta zaproszą z kolei do matematycznego cyrku, a na korytarzach gmachu MiNI odbędą się wystawy i prezentacje oferty wydawnictw. Uczestników zmęczonych licznymi atrakcjami powita Kawiarnia Szkocka, gdzie w swobodnej, kawiarnianej atmosferze toczyć się będą matematyczne dysputy.

Wszystkie zajęcia obędą się 14 września 2017 roku w godz. 9.00-17.00 w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie.

Wstęp jest bezpłatny, jednak na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Rejestracja będzie uruchomiona w pierwszych dniach września, a pod koniec sierpnia pojawi się szczegółowy harmonogram. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia i Facebooku

Plakat III Dnia Popularyzacji Matematyki