Portal Kandydata – sprawdź, zanim zaczniesz studiować

Portal Kandydata

Wystartował nowy Portal Kandydata. Przeglądanie oferty studiów na Politechnice Warszawskiej i poznanie zasad rekrutacji będzie prostsze niż dotąd. Przeprowadzimy cię krok po kroku po meandrach rekrutacji, pomożemy w pokonaniu kolejnych etapów naboru i podpowiemy jakie dokumenty musisz dostarczyć na PW po zakwalifikowaniu się na studia.

Nasz Portal przygotowaliśmy z myślą o młodym odbiorcy. Nowa strona została stworzona z zachowaniem wszelkich zasad użyteczności i nowoczesnego designu. Odbiorcy strony – uczniowie szkół średnich, zainteresowani studiami stacjonarnymi pierwszego stopnia, podczas przeglądania informacji o przyszłej uczelni, mają jednocześnie możliwość zapoznania się z nową identyfikacją wizualną uczelni. Projekt dopasowany został także do panujących obecnie standardów i trendów.

Oprócz nowej szaty graficznej i animacji angażujących odbiorcę, portal to przede wszystkim kompendium wiedzy na temat rekrutacji. Zawiera wszystkie potrzebne kandydatowi na studia informacje. Portal podzielony został na kilka części: wstępna animacja, Jakie studia wybierasz?, Krok po kroku, Informacje dodatkowe.

Każdego odwiedzającego stronę „przywita” interaktywna animacja, która opowiada pewną historię.  Jest to alegoria drogi, jaką pokonuje każdy młody człowiek. W tym miejscu użytkownik ma czas na refleksję i może zastanowić się nad tym, gdzie i jako kto widzi się za kilka lat.

Ilustracja z nowego Portalu Kandydata

Zakładka Jakie studia wybierasz? pozwala zapoznać się z ofertą uczelni. Tutaj można bliżej przyjrzeć
się kierunkom na poszczególnych wydziałach, które opisane zostały w przystępny sposób. W tym miejscu znajduje się również specjalnie zaprojektowany kalkulator, który na podstawie szacowanych przez kandydata punktów z matury, policzy prognozowany wynik (na podstawie ubiegłorocznych progów punktowych). W ten sposób kandydat może sprawdzić (w przybliżeniu) jakie ma szanse, aby zostać studentem wybranego kierunku.

Zakładka Krok po kroku opisuje poszczególne etapy procesu rekrutacji i prowadzi do strony, na której można zapisać się na studia.

W Informacjach dodatkowych kandydat znajdzie odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją
i składaniem dokumentów.

Mimo że nowy Portal Kandydata, który dostępny jest pod adresem: portalkandydata.pw.edu.pl jest już w pełni aktywny, nadal chętnie zapoznamy się z opinią użytkowników na jego temat. Wszelkie uwagi i komentarze prosimy kierować na adres: promocja@pw.edu.pl.

Dla osób, które chciałyby nadal korzystać z poprzedniej wersji Portalu również przewidzieliśmy taką możliwość. Portal Kandydata w starej odsłonie znajduje się pod adresem: old.portalkandydata.pw.edu.pl.