O wyższości mediany nad średnią - MiNI Akademia Matematyki na Politechnice Warszawskiej

Wykład MiNI Akademii Matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 r.

MiNI Akademia Matematyki zainaugurowała działalność 14 marca 2010 roku i została pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu.

Szczegółowy program najbliższych zajęć

• 13.00-13.45 - Szósty Konkurs Ligi MiNI Akademii Matematyki, sala 219. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.
  • 14.00-15.00 - Wykład „Ze statystyką na ty”poprowadzi dr Krzysztof Bryś, sala 107 (audytorium), wstęp wolny.
  • 15.00-15.15 - Uroczyste wręczenie nagród laureatom Ligi MiNI Akademii Matematyki 2018/19, sala 107 (audytorium).
  • 15.30-17.00 - Zajęcia warsztatowe – sale 102, 103, 105. Z powodu ograniczonej liczby miejsc na warsztaty obowiązują zapisy.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Więcej informacji, materiały z poprzednich zajęć oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki.