Na czym liczy matematyk, gdy znudzą mu się palce? - MiNI Akademia Matematyki

Wykład z cyklu MiNI Akademia Matematyki

Na zajęcia MiNI Akademii Matematyki ściągają prawdziwe tłumy młodych pasjonatów królowej nauk, fot. Ewelina Szczęsna

Pitagoras już w IV w. p. n. e stwierdził, że to liczby rządzą światem. Przekonują się o tym uczestnicy zajęć dla młodzieży prowadzonych przez pracowników Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Jak mówić o matematyce prosto, a zarazem ciekawie? Można przekonać się o tym na najbliższym wykładzie, 25 marca 2017 roku.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każde spotkanie składa się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

W najbliższą sobotę, 25 marca 2017 roku, młodzi słuchacze MiNI Akademii Matematyki dowiedzą się na czym liczy matematyk, gdy znudzą mu się palce. Wykład poprowadzi dr Grzegorz Sójka.

O początkach Akademii, o wykładowcach i uczniach oraz o tym, czy matematyka naprawdę jest królową nauk przeczytacie w najnowszym wpisie na blogu Plac Politechniki 1.