Miejski informator studencki - pierwsza edycja publikacji

Informator będzie co roku aktualizowany, fot. KFF Focus

„Studiuj Warszawę” to broszura stworzona z myślą o świeżo upieczonych studentach, którzy szukają podstawowych informacji na temat nowego miejsca zamieszkania. Publikacja została przygotowana przez Urzęd Miasta Stołecznego Warszawy.

Informator prezentuje w uporządkowany sposób informacje o miejskim transporcie publicznym, ofercie kulturalnej i sportowej oraz miejscach, w których można uzyskać wsparcie lub poradę. Celem broszury jest także wsparcie informacyjne studentów w szczególnym momencie, jakim jest wchodzenie w dorosłe życie i podejmowanie pierwszych ważnych decyzji, jak: wynajem mieszkania, samodzielne ubezpieczanie się zdrowotne czy podejmowanie pierwszej pracy.

– Zależy nam, by studenci nie tylko korzystali z zasobów miasta, ale także przyczyniali się do jego rozwoju – mówi Małgorzata Osowska z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. – Dlatego też dołożyliśmy starań, by informator dostarczał także kompletnych i praktycznych informacji o tym, jak studenci mogą aktywnie działać jako młodzi badacze i pogłębiać swoje zainteresowania naukowe. Dowiedzą się z niego m.in. dlaczego warto działać w kole naukowym, jak miasto może wesprzeć ich projekty badawcze, oraz w jaki sposób mogą prezentować i upowszechniać wyniki swoich naukowych dociekań.

Broszura "Studiuj Warszawę. Miejski Informator Studencki" dostępna jest na stronie Urzędu Miasta.

Informator będzie co roku aktualizowany.