Dziewczyny na Politechniki 2017

"Nauka jest Kobietą" - to hasło tegorocznej edycji Dnia Otwartego tylko dla Dziewczyn na Politechnice Warszawskiej. Wszystkie dziewczyny zainteresowane studiami na naszej Uczelni zapraszamy już 30 marca 2017 roku.

- Z satysfakcją obserwuję, że z roku na rok na naukę w uczelniach technicznych decyduje się coraz więcej pań - mówi prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW. - Studentki Politechniki Warszawskiej osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, zdobywają nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych. Znajdują tutaj możliwości do rozwijania swoich zainteresowań naukowych, a także tych związanych z aktywnością sportową, artystyczną czy działalnością samorządową.

Podczas tegorocznej edycji Dziewczyn na Politechniki udowodnimy kandydatkom na studia, że nawet w typowo kobiecych tematach takich jak moda, kosmetyki, zdrowie i kuchnia można odnaleźć aspekt naukowy. Nauka jest Kobietą, nie tylko dlatego, że rzeczownik "nauka" jest rodzaju żeńskiego, ale przede wszystkim dlatego, że podobnie jak kobieta, jest nieprzewidywalna i fascynująca zarazem.

Wiedzą o tym studentki Politechniki Warszawskiej, które osiągają sukcesy na polu naukowym czy artystycznym. Dziewczyny studiujące na PW, podobnie jak ich koledzy, angażują się w działalność w licznych kołach naukowych i organizacjach studenckich, projektują niesamowite wynalazki, uczestniczą w tworzeniu nowych rozwiązań dla biznesu. - Pomimo "dobrych rad" ze strony rodziny o porzuceniu myśli o studiowaniu na Politechnice, złożyłam papiery na PW - wspomina Inna Uvarova, koordynator projektu studenckiego satelity PW-Sat2, dziś doktorantka na Politechnice. - Wiedziałam, o czym marzę i że chcę się rozwijać w tym kierunku. Miałam pewność, że fizyka to moja pasja. Mogę śmiało powiedzieć, że zaryzykowałam i posłucham głosu serca. 10 lat temu, gdy stanęłam przed tym wyborem, jedynie Politechnika Warszawska oferowała studia na specjalności kosmonautyka. Nie miałam więc żadnych wątpliwości, gdzie składać podanie o przyjęcie na studia.

Naukowy Program:

Fascynujące wykłady

10.00 – 10.30 Kobieca strona nauki  - to co nieprzewidywalne, jest fascynujące
dr Kinga Kurowska, p.o. Kierownik, Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

10.30 – 11.00 Kuchnia – laboratorium w domowym zaciszu
Dariusz Aksamit, Fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

11.00 – 11.30 Jak moda wpływa na zdrowie, czyli różnica między Śnieżką a Czarownicą
Anna Protas, Dziennikarka, Claudia

11.30 – 12.00 Teatr Improwizowany
Bez klepki

12.00 – 12.30 Życie kobiety nauki: flirt z robotami