Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej za nami

Studenci podczas Drzwi Otwartych PW

O studiowaniu na PW opowiadali swoim młodszym kolegom studenci Politechniki, fot. BPI

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny na naszej Uczelni! 7 i 8 kwietnia kandydaci na studia wręcz opanowali Politechnikę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie już w październiku.

Podczas Drzwi Otwartych kandydaci mogli porozmawiać ze studentami i pracownikami wszystkich wydziałów, zapoznać się z ofertą studiów, poznać zasady rekrutacji. To wydarzenie to także świetna okazja, żeby odwiedzić swój przyszły wydział.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>>

W Dużej Auli w Gmachu Głównym swoje stoiska miały wszystkie wydziały. Studenci i pracownicy wydziałów zachęcali do studiów na ich wydziałach: prezentowali nie tylko ofertę studiów, ale i możliwości rozwoju w kołach naukowych. Kandydaci mogli m.in. spróbować swoich sił na symulatorze lotu Koła Naukowego Lotników. O studiach na PW i zasadach rekrutacji opowiadał kandydatom i ich rodzicom dr inż. Zdzisław Mączeński, kierownik Biura ds. Przyjęć na Studia.

Kandydaci na studia opanowali Gmach Główny, fot. BPI

Biuro ds. Promocji i Informacji przygotowało dla kandydatów grę terenową, której tematem przewodnim były dokonania kobiet w nauce. Jednak udział w grze był przede wszystkim doskonałą zabawą i okazją do poznania naszego Kampusu. Drużyny musiały m.in. rozpoznawać po zapachu zioła i przyprawy oraz określać ich właściwości, poradzić sobie z zadaniami matematycznymi, szyfrowaniem czy budową samolotu. Dla tych, którzy wykonali przynajmniej 6 na 10 zadań czekały upominki.

Gra terenowa była świetną okazją, żeby sprawdzić swoje techniczne umiejętności, fot. BPI

Podczas Drzwi Otwartych można było także zrobić sobie zdjęcie z symboliczną legitymacją PW i wziąć udział w konkursie na Instagramie odpowiadając na pytanie: „Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam studiować na PW?”. Na uczestników konkursu czekają gadżety z logo PW. W holu Gmachu Głównego można było również zapoznać się z ofertą Sklepu internetowego PW.

Za atrakcje podczas Drzwi Otwartych odpowiadał m.in. Samorząd Studentów, fot. BPI

Przed Gmachem Głównym Samorząd Studentów PW przygotował strefę relaksu z popcornem. W organizację atrakcji na wydziałach bardzo aktywnie włączyły się wydziałowe rady samorządu oraz koła naukowe.

Dziękujemy za odwiedziny podczas Drzwi Otwartych. Z pełną informacją o rekrutacji można zapoznać się w zakładce Kandydaci na stronie PW.