Znak Politechniki Warszawskiej

Kandydaci

Portal kandydata na studia stacjonarne I stopnia

Oferta studiów w Filii PW w Płocku

Aktualności

Finał XX edycji internetowego konkursu matematycznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską

Uroczyste wręczenie nagród w XX edycji internetowego konkursu matematycznego odbyło się 25 kwietnia 2019 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, fot. Ewelina Szczęsna

Podczas uroczystości, która odbyła się 25 kwietnia 2019 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zostały ogłoszone szczegółowe wyniki jubileuszowej edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka.

„Skołowany Weekend”, czyli jak ciekawie opowiadać o nauce

Plakat Festiwalu "Skołowany Weekend"

Czy można naładować telefon powietrzem? Czy da się żyć bez jedzenia? Czego uczą nas psy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy VII Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”, który odbędzie się 11 i 12 maja 2019 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

„Wyczerpująco na temat wyczerpywania” – zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki

Do udziału w zajęciach MiNI Akademii Matematyki zapraszamy uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Jak liczyć pole koła rysując wielokąty foremne? Jak łatwo znajdować przybliżoną wartość liczby Pi? Jak znaleźć objętość ostrosłupa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w trakcie zajęć, które odbędą się już 13 kwietnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Drzwi Otwarte 2019 – podsumowanie

Drzwi Otwarte PW odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych studiami technicznymi, fot. BPI

W miniony weekend kampus Politechniki Warszawskiej po raz kolejny przywitał kandydatów na studia. W sobotę i niedzielę odbyła się coroczna akcja Drzwi Otwarte, podczas której osoby zainteresowane studiami technicznymi mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni, porozmawiać ze studentami i pracownikami, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Warsztaty dla młodych pasjonatów nauki

Uczniowie biorący udział w warsztatach na PW mogli przekonać się, jak fascynujący jest świat studenckich badań, fot. BPI

Niemal 100 uczniów uczestniczyło w wyjątkowych zajęciach naukowych, które prowadzili studenci Politechniki Warszawskiej.