Konferencja „Wykonywanie nowej funkcji ABI – pierwszy rok doświadczeń”

Miejsce: Warszawa, Pl. Politechniki 1, Mała Aula

Agenda konferencji:

10.00 – 10.15      Otwarcie konferencji:
prof. dr hab. inż. Tadeusz Krupa, Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej
Maciej Byczkowski, Prezes Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (SABI)

10. 15. – 11. 45   Cz. I. : Nowe wymagania i trendy w ochronie danych osobowych
Prowadzenie obrad: dr hab. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej

1. Wdrażanie ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych w UE i w Polsce:
    • Minister Anna Streżyńska, Ministerstwo Cyfryzacji, dr Wojciech Wiewiórowski,
    • Zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych,
    • dr Edyta Bielak – Jomaa – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (oczekujemy na potwierdzenie udziału).
  2. Ochrona prywatności w tradycji bankowej - dr Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.
  3. Informacje dotyczące funkcji DPO zawarte w ogólnym Rozporządzeniu o ochronie danych osobowych – Michał Czerniawski,  Departament Społeczeństwa Informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji.
  4. Problematyka związana z ochroną danych osobowych w chmurze obliczeniowej – Michał Jaworski, Dyrektor ds. Strategii Technologicznej, Microsoft Polska.

11.45 – 12.00      Przerwa na kawę

12.00 – 14.00      Cz. II: Doświadczenia w wykonywaniu nowej funkcji ABI
Prowadzenie obrad: Maciej Byczkowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ABI.

1. Pierwszy rok doświadczeń w wykonywaniu funkcji ABI – sprawdzenia, rejestry, nadzór – Maciej Byczkowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ABI
  2. ABI a DPO – omówienie funkcji oraz różnic – dr Grzegorz Sibiga, Instytut Nauk Prawnych PAN.
  3. ABI potrzebny i przydatny - zakres i sposób wykonywania zadań przez ABI w praktyce – Andrzej Rutkowski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia ABI.
  4. Panel dyskusyjny dotyczący wykonywania funkcji ABI.

14.00 – 15.00      Przerwa na lunch

15.00 – 16.30      Cz. III: Konsultacje indywidualne dotyczące wykonywania zadań ABI
Konsultacje z zakresu wykonywania zadań ABI

1. Prowadzenie konsultacji: Zarząd i eksperci SABI.
  2. Konsultacje z zakresu ochrony danych osobowych w chmurze obliczeniowej
    Prowadzenie konsultacji: specjaliści Microsoft Polska

16.30     Zakończenie konferencji

Agenda może ulec zmianie

Zgłoszenie udziału należy przysłać na adres e-mail: info@sabi.org.pl, do dnia 22 stycznia 2016 roku. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz firmę – potwierdzenie rejestracji przesyłane będą mailem zwrotnym.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy:

• Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej
  • Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji

Patronat honorowy:

• Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt
  • Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. inż. Tadeusz Krupa

Patronat medialny:

• „Informacja w Administracji Publicznej” – Wydawnictwo C.H. Beck
  • „Ochrona Danych Osobowych” - Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Sponsorzy:

• Microsoft Polska

Rada programowa konferencji:

• Maciej Byczkowski (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji),
  • Andrzej Rutkowski (Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji),
  • dr Grzegorz Sibiga (Instytut Nauk Prawnych PAN),
  • dr hab. Janusz Zawiła-Niedźwiecki (Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej).