17/
04

Bieg w Kasku w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”

Data: 17 Kwietnia 2015, Piątek, godz. 16:00

W kwietniu, w sześciu miastach Polski odbędzie się Bieg w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji „Dziewczyny na politechniki!”.
Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy. Jest elementem ogólnopolskich akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych”. Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęcić je do dokonania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery.

Warszawska edycja biegu odbędzie się dnia 17.04.2015 o godzinie 16:00 na Stadionie Syrenki, przy ulicy Batorego 10 (tyły klubu Stodoła). Przed biegiem zostanie poprowadzona wspólna rozgrzewka oraz wydanie numerów startowych. Dystans w tym roku wynosi 1,7 kilometra czyli ponad 500 metrów więcej niż w poprzedniej edycji. Prowadzone będą dwie klasyfikacje BIEG W KASKU oraz OPEN, w których za pierwsze 3 miejsca będą rozdawane nagrody w postaci gadżetów Klubowych AZS Politechnika Warszawska oraz nagroda główna za pierwsze miejsce w klasyfikacji BIEG W KASKU, która na razie pozostaje tajemnicą. Zapraszamy do udziału w Biegu wszystkie chętne osoby, a przede wszystkim tegoroczne maturzystki. Zgłoszenia prosimy składać mailowo na adres biegwkasku@azspw.pl, lub na Stadionie Syrenki w dniu imprezy.

Więcej informacji pod adresem: http://www.biegwkasku.pl