Kalendarium

Miejsce: Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych PW i online

Zagadnieniom zarządzania i finansów poświęcona będzie XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy rozwoju gospodarczego”. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej.

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji w środowisku naukowców na temat pożądanych kierunków zarządzania finansami publicznymi, w tym samorządowymi, determinant kształtujących rozwój nowych instrumentów finansowych, zwłaszcza umożliwiających zaciąganie długu publicznego oraz wskazania kierunków kształtowania długu z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i utrzymania równowagi finansowej sektora publicznego.

Organizatorami wydarzenia, które wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej, są Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, Filia w Płocku oraz Koło Naukowe SONDA.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie KNEiS.

Miejsce: Politechnika Warszawska oraz Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Celem Kongresu jest przedstawienie osiągnięć polskich jednostek naukowych i ośrodków edukacyjnych, które po wdrożeniu mają istotny wpływ rozwój współczesnego społeczeństwa w naszym kraju.

Debatom merytorycznym będą towarzyszyły wystawy jednostek naukowych ilustrujące współczesne osiągnięcia nauki oraz miasteczko zdrowia, w którym będą oferowane różne usługi medyczne, a także prezentowane najnowsze rozwiązania i wdrożenia w zakresie ochrony zdrowia.

Uzupełnieniem tej oferty będą mobilne wystawy edukacyjne promujące osiągnięcia nauki we współczesnym społeczeństwie oraz pokazy najnowszych rozwiązań i technologii opracowanych przez studentów Politechniki Warszawskiej.

Organizator: Rada Główna Instytutów Badawczych

Współorganizatorzy: Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Badań Edukacyjnych

Więcej informacji na stronie www i Facebooku.

Miejsce: parking BIS (przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, naprzeciwko Gmachu Głównego)

Zapraszamy na dzień pełen zabawy, nauki i niespodzianek.

W programie:

  • warsztaty i animacje (dla dzieci i całych rodzin),
  • dmuchańce,
  • stanowiska kół naukowych z Politechniki Warszawskiej,
  • popcorn i coś słodkiego.

Te atrakcje potrwają od godz. 11.00 do 16.00.

Zwieńczeniem dnia będzie kino plenerowe - o godz. 21.30 rozpocznie się seans filmu „Fabelmanowie”.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, ul. Koszykowa 75

Zapraszamy na spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej pt. „Próby. Nadzieja umiera ostatnia” - debiut najmłodszej grupy aktorek i aktorów Teatru PW. Spektakl oparty jest na improwizacjach i przedstawia pierwszy etap pracy zespołu aktorskiego nad spektaklem, obawy, wątpliwości, improwizowane scenki, do czego to ma właściwie doprowadzić. 

To unikatowa możliwość podejrzenia procesu twórczej pracy aktora i jego przygotowań do spektaklu, przy jednoczesnym współtworzeniu tego niezwykłego wydarzenia - przecież można powiedzieć, że każdy widz jest jednocześnie współtwórcą spektaklu teatralnego.

Spektakle odbędą się z czterech terminach:

  • 3 czerwca o godz. 17.00,
  • 3 czerwca, godz. 19.00,
  • 4 czerwca o godz. 17.00,
  • 4 czerwca o godz. 19.00.

Rezerwacja wejściówek odbywa się online przez formularz.

Więcej informacji na Facebooku.

Miejsce: online (platforma MS Teams po wcześniejszej rejestracji)

Dr hab. inż. Stanisław Iwan, prof. uczelni z Politechniki Morskiej w Szczecinie wygłosi wykład pt. „Knowledge-based city Logistics jako warunek rozwoju inteligentnych miast”. Spotkanie odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Miejsce: Gmach Główny PW, Pl. Politechniki 1, sala 134

Zapraszamy na spotkanie z Arturem B. Chmielewskim, który opowie, w jaki sposób NASA decyduje dokąd wysłać przyszłe misje i w których pomóc mogą Polacy.

Artur B. Chmielewski pracuje w Centrum NASA, Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii. Wykonywał wszystkie możliwe prace: budował instrumenty naukowe, generatory nuklearne, testował części do statków kosmicznych i pracował nad 15 misjami.

Stworzył laboratorium technologii budowy teleskopów, które miały za zadanie obserwowanie czarnych dziur w kosmosie i robienie zdjęć planet orbitujących inne gwiazdy.

Artur B. Chmielewski był również konsultantem filmów w Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i z amerykańskimi Indianami nad wprowadzeniem słów naukowych do języka Indian Navajo. Uwielbia pracować z młodzieżą, pomaga startupom, organizuje kluby naukowe dla liceów i projekty badawcze dla uniwersytetów.

Po odczycie zapraszamy na dyskusję z prelegentem.

Więcej informacji na stronie Centrum Studiów Zaawansowanych.

Miejsce: hala EXPO XXI w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14 oraz online

Nauka, technologia i biznes w jednym miejscu - te trzy światy łączą się na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit. To międzynarodowe wydarzenie z obszarów STEM, Tech & IT. 

W programie m.in. wystąpienia 150 mówców, warsztaty i targi kariery z udziałem firm technologicznych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz możliwością networkingu.

Wystawcą na targach będzie Politechnika Warszawska. Zaprezentujemy tam naszą Uczelnię, jej ofertę edukacyjną, naukową i technologiczną.

Więcej informacji o konferencji na stronie womenintechsummit.pl.

Miejsce: online, Facebook

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone tRNA.

Transferowe RNA to molekularne transportery, które swoim dwuniciowym fragmentom zawdzięczają drugorzędową strukturę przypominającą liść koniczyny. Jakie tajemnice skrywa ten rodzaj RNA? zapraszamy na wykład, który poprowadzi dr hab. inż. Małgorzata Adamczyk z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków. 

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Politechnika Warszawska Filia w Płocku, ul. Ignacego Łukasiewicza 17

O wyzwaniach współczesnego budownictwa i upraszczaniu procesu inwestycyjnego w budownictwie rozmawiać będą uczestnicy VI Forum Budowlanego „Budownictwo zrównoważone”.

W ramach Forum odbędą się dwie konferencje, a także Regaty Żeglarskie o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, która wraz z Instytutem Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku organizuje wydarzenie. Zaplanowano również wystawę osiągnięć i wyrobów dla budownictwa, wystawę motoryzacyjną „Gwiazdy budownictwa” i spotkania integracyjne.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Forum inżynierów budownictwa, studentów i pracowników naukowych uczelni, firmy funkcjonujące w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska oraz innych zainteresowanych tematyką.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie PW Filii w Płocku.

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Już po raz 20. koła naukowe i organizacje studenckie z PW zaprezentują swoje projekty, badania, efekty pracy i działalności. Targi KONIK to jedyna taka okazja w roku, żeby w jednym miejscu i czasie zobaczyć, jak studenci Politechniki rozwijają swoje pasje i umiejętności poza zajęciami i poza zajęciach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na jubileuszowe targi. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1

Po raz pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się konferencja µTAS, czyli International Conference on Miniaturized Systems for Chemistry and Life Sciences. Podczas wydarzenia prezentowane są przede wszystkim zastosowania miniaturowych systemów w diagnostyce medycznej, biologii oraz w badaniach z pogranicza proteomiki i genomiki.

27. edycja konferencji będzie okazją do wysłuchania wielu interesujących wykładów z dziedziny mikrosystemów chemicznych i biologicznych. Naukowcy z całego świata będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań, uczestnictwa w warsztatach z zakresu mikrofluidyki oraz wymiany doświadczeń naukowych ze światowej rangi pionierami w dziedzinie miniaturowych systemów chemicznych i biologicznych.

Organizatorem wydarzenia jest międzynarodowe towarzystwo Chemical and Biological Microsystems Society. Konferencja została objęta patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: microtas2023.org

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

Zapraszamy na Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników. To okazja do spotkania pracodawców oferujących praktyki, staże i zatrudnienie ze studentami, poszukującymi takich ofert.

Targom towarzyszyć będzie elektroniczny katalog, który zostanie opublikowany na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW i przekazany studentom Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni.

Więcej informacji o targach na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.