Kalendarium

Miejsce: online, Facebook

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone epigenetyce - nauce zajmującej się dziedziczonymi zmianami ekspresji genów, które nie są związane ze zmianami w sekwencji DNA.

Prelegentem będzie dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz - kierownik Samodzielnej Pracowni Epigenetyki Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Doświadczenia naukowe zdobywał m.in. w jednym z najlepszych ośrodków onkologicznych w Australii - Peter MacCallum Cancer Centre, Karolinska Institute w Szwecji czy Aarhus Institute of Advanced Studies w Danii (przez trzy lata realizował tam stypendium w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship).

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z wybitnymi jednostkami, których pasją i pracą jest biotechnologia, biologia, chemia, a także nauki medyczne. Co miesiąc mają okazję przekazać swoją wiedzę, odpowiedzieć na nurtujące pytania lub po prostu - zainspirować. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Miejsce: online

Targi są skierowane do pracodawców, oferujących praktyki, staże lub zatrudnienie dla studentów / absolwentów oraz do studentów, poszukujących takich ofert.

Ze względu na pandemię zamiast tradycyjnych stacjonarnych targów zostanie zaprezentowany elektroniczny katalog. Katalog będzie opublikowany na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz dystrybuowany wśród studentów PW oraz innych uczelni.

Pracodawcy zainteresowani publikacją w katalogu mogą się zgłaszać do 18 lutego 2022 r.

Dystrybucja katalogu rozpocznie się 21 marca 2022 r.

Więcej informacji o targach na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Miejsce: online

„Klimatyzacja obiektów szpitalnych” to wydarzenie organizowane przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Główną Sekcję Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Celem konferencji jest stworzenie platformy wymiany wiedzy na temat najnowszych wyników badań i rozwiązań technicznych w zakresie wentylacji oraz klimatyzacji szpitali.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.klimatyzacjawszpitalach.is.pw.edu.pl

Miejsce: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW oraz online

Warszawskie Dni Informatyki to wydarzenie IT i data science skierowane do studentów i profesjonalistów. W ramach WDI odbywają się:

 • konferencja - z kilkunastoma ścieżkami, współtworzonymi przez największe społeczności oraz spotkaniami karierowymi prowadzonymi przez rekruterów najważniejszych pracodawców IT,
 • giełda pracy IT - największe w Polsce targi pracy IT i data science,
 • konkursy z nagrodami.

Szczegółowe informacje na stronie www.WarszawskieDniInformatyki.pl

Miejsce: Politechnika Warszawska

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. edycji konferencji EYEC. To wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym — łączy inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców — studentów, doktorantów i świeżo upieczonych doktorów — do zdobycia doświadczenia w prezentowaniu wyników swoich badań.

Gościem specjalnym nadchodzącej edycji będzie dr Wenjing (Angela) Zhang z Danmarks Tekniske Universitet (DTU).

EYEC organizuje Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi" we współpracy z pracownikami i władzami Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.eyec.ichip.pw.edu.pl oraz na Facebooku.

Miejsce: Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75 oraz online

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnięć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. To unikalna okazja do wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu.

Tematyka najbliższej konferencji obejmie następujące zagadnienia:

 • modelowanie ruchu lotniczego, lotnisk i przestrzeni powietrznej,
 • analiza wyposażenia nawigacyjnego,
 • wpływ transportu lotniczego na środowisko,
 • problemy obsługi naziemnej,
 • systemy zarządzania transportem lotniczym, kolejowym i drogowym,
 • analiza niezawodności i ryzyka w transporcie,
 • nowoczesne sposoby ochrony w kontekście cyberzagrożeń w lotnictwie,
 • nowe technologie w obszarze bezpieczeństwa i ochrony,
 • nowoczesne nawierzchnie lotniskowe w teorii i praktyce,
 • proaktywna konserwacja nawierzchni lotniska w aspekcie bezpieczeństwa,
 • zarządzanie i kontrola UAV,
 • UAV: rozwój, projektowanie, ochrona i regulacja,
 • autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny,
 • czynnik ludzki w inżynierii ruchu lotniczego,
 • kształcenie i szkolenie w różnych rodzajach transportu,
 • analiza i rozwój transportu ładunków,
 • wpływ COVID-19 na wszystkie rodzaje transportu,
 • aspekty prawne i ekonomiczne transportu lotniczego.

Konferencję organizuje Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego.

To siódma edycja konferencji. Po raz trzeci wydarzenie ma zasięg międzynarodowy.

Więcej informacji na stronie konferencji