04/12/2017 - Zaproszenie na wydarzenie „100 Lat Razem!: Ludzie. Historia, Przyszłość”

6 grudnia 2017 roku w środę Ambasada Amerykańska w Warszawie rozpocznie obchody dwóch doniosłych rocznic: stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Przy okazji inauguracji obchodów Ambasada Amerykańska i Politechnika Warszawska w ramach wspólnego projektu ogłoszą otwarcie Centrum Amerykańskiego na terenie kampusu Politechniki. Amerykańscy przedstawiciele w 20 miastach w całej Polsce jednocześnie będą brać udział w podobnych wydarzeniach za pomocą wideokonferencji.

Wydarzenie: „100 Lat Razem!: Ludzie. Historia, Przyszłość”

Data: 6 grudnia, środa, 2017

Czas przybycia dla dziennikarzy: 11:45

Czas trwania: 12:00 – 14:00

Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa

Opis: 6 grudnia w środę Ambasada Amerykańska w Warszawie rozpocznie obchody dwóch doniosłych rocznic: stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Polską.  Przy okazji inauguracji obchodów Ambasada Amerykańska i Politechnika Warszawska w ramach wspólnego projektu ogłoszą otwarcie Centrum Amerykańskiego na kampusie Politechniki.  Amerykańscy przedstawiciele w 20 miastach w całej Polsce jednocześnie będą brać udział w podobnych wydarzeniach za pomocą wideokonferencji.

Punkty programu:

• Wystawa „From Poland With Love”
  • Poczet sztandarowy żołnierzy Piechoty Morskiej i odśpiewanie amerykańskiego i polskiego hymnu
  • Prezentacja drukarek trójwymiarowych i kodowanie robotów Informacja o studiach w Stanach Zjednoczonych
  • Spotkania z klubowymi graczami futbolu amerykańskiego

Harmonogram wydarzeń:

• 12:00 początek wydarzenia
  • 12:30 część formalna
  • 12:50 ambasador Jones wygłasza przemówienie
  • 13:00 łączenie z 20 miastami w całej Polsce
  • 13:15 krojenie tortu i toast na „100 lat”
  • 14:00 koniec wydarzenia

R.S.V.P do 5 grudnia do godziny 16:00 Warsawmedia@state.gov
_______________________________________________________________________________________________________________________
Event: “100 Years Together!: People. History. Future”

Date: Wednesday, December 6, 2017

Media Set-up Time: 11:45 a.m.

Event Duration: 12 p.m. to 2 p.m.

Location: Center for Innovation and Technology Transfer Management of Warsaw Technology University, ul. Rektorska 4, Warsaw

Description: On Wednesday, December 6, U.S. Mission to Poland will kick off its celebration of two momentous anniversaries: the 100th anniversary of Poland regaining independence and the 100th anniversary of Polish-U.S. diplomatic relations.  At the event, the U.S. Embassy and Polytechnika University will announce its cooperation in opening an American Center Warsaw on the university campus.  U.S. representatives in 20 locations around Poland will be participating simultaneously in similar events and will be visible via digital-video conferencing.

The following activities will also take place:

•  “From Poland With Love” exhibit
  •  U.S. Marines Color Guard and singing of U.S. and Polish national anthems
  •  3-D printers and robot coding station
  •  Information on studying in the U.S.
  •  Interaction with American football club players

Timeline of Events:

• 12:00 p.m.: Event begins.
  • 12:30 p.m.: Formal ceremony begins.
  • 12:50 p.m.: Ambassador Jones delivers remarks.
  • 1:00 p.m.: Connect to 20 locations around Poland.
  • 1:15 p.m.: Toast and “Sto Lat” Anniversary Cake-cutting.
  • 2:00 p.m.: Event ends.

R.S.V.P by 4 p.m. on Tuesday, December 5 via e-mail: Warsawmedia@state.gov