Znak Politechniki Warszawskiej

Komunikaty prasowe

Komunikat prasowy z dnia 21.02.2018 - Politechnika Warszawska przystąpiła do konsorcjum naukowego Pol-Stor-En

- Tylko dzięki współpracy trzech sektorów: rządowego, naukowego oraz biznesowego możliwy będzie rozwój elektromobilności oraz rozpoczęcie produkcji baterii w Europie  - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości zawiązania polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En przez siedem jednostek naukowych. W wydarzeniu, które odbyło się 21 lutego 2018 r. w siedzibie ME, wzięli również udział minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister energii Michał Kurtyka.

Komunikat prasowy z dnia 20.02.2018 r. - Studenci projektują Farmę Dobrej Woli

Studencki nowatorski projekt „Farma Dobrej Woli” od dziś realizowany jest w ramach współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego 2018 r. prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.

Komunikat prasowy z 1.02.2018 - Ruszył Warszawski Indeks Powietrza

Miasto Warszawa oraz naukowcy z Politechniki Warszawskiej stworzyli narzędzie dzięki, któremu mieszkańcy stolicy zyskali dostęp do przejrzystych i intuicyjnych informacji oraz prognoz związanych z jakością powietrza. Ruszył Warszawski Indeks Powietrza.

Komunikat prasowy z 16.01.2018 - Program Mieszkanie Plus potrzebuje śmiałych wizji i nowatorskich pomysłów

Laureaci konkursu

Realizacja rządowego programu mieszkaniowego jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym. Dlatego cieszę się, że w dyskusję o wizji dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego tak licznie włączyli się młodzi profesjonaliści – studenci, doktoranci i absolwenci uczelni wyższych – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”.

Komunikat prasowy z dnia 5.01.2018 - Politechnika Warszawska zaprasza na setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Od pierwszego koncertu Wielkiej Muzyki w Małej Auli minęło już piętnaście lat. Przez ten czas na scenach Politechniki Warszawskiej wystąpiło wielu znamienitych artystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. 13 stycznia w Dużej Auli zabrzmi setny koncert z cyklu, który otworzy na Uczelni obchody jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Komunikat prasowy z dnia 4.01.2018 - Poznamy najlepsze licea i technika w Polsce

Które szkoły średnie tym razem zdobędą miano tych najlepszych? 10 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej zostaną ogłoszone wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Na uroczystość przybędą dyrektorzy, nauczyciele i młodzież z kilkudziesięciu najlepszych liceów i techników z całej Polski.

Komunikat prasowy z dnia 21.12.2017 - Nowy wymiar współpracy Skanska S.A. i Politechniki Warszawskiej – czas na wspólną pracę w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii!

Rozpoczynamy  nowy wymiar współpracy Skanska S.A. i Politechniki Warszawskiej – wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Komunikat prasowy z dnia 18.10.2017 - Jaki będzie dom jutra? Rusza otwarty konkurs dla studentów

Program Mieszkanie Plus to impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych na polskim rynku mieszkaniowym. To również unikatowa szansa dla studentów polskich uczelni na zaprezentowanie nowych idei i współpracę przy realizacji szeroko zakrojonych inwestycji. Okazją do tego jest konkurs „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK.

Komunikat prasowy z dnia 29.06.2017 r. - Mieszkanie Plus na bazie innowacji. Rusza konkurs dla studentów

– Aktywne włączenie się uczelni wyższych w realizację programu Mieszkanie Plus to ważny impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rynku mieszkaniowym – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 29 czerwca 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszone zostały założenia konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".

Komunikat prasowy z dnia 26.06.2017 r. - Politechnika Warszawska i Exatel podpisały umowę o współpracy

26 czerwca 2017 roku podpisano umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej a Exatelem. Inicjatywa obejmuje prace merytoryczne, wymianę wiedzy oraz wsparcie technologiczne sygnatariuszy porozumienia.  

Komunikat prasowy z dnia 23.06.2017 r. - Laboratorium "Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej" przekazane Politechnice Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Prezes Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Zbigniew Szpak podpisali umowę o przekazaniu Uczelni Laboratorium „Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej” i dalszej wieloletniej współpracy.

Komunikat prasowy z dnia 14.06.2017 r. - Ursus S.A. i Ursus Bus S.A. łączą siły z Politechniką Warszawską

Politechnika Warszawska podpisała umowę z Konsorcjum Polski E-BUS, reprezentowanym przez Ursus Bus S.A., na opracowanie projektu bezemisyjnego, elektrycznego autobusu. Pod kątem parametrów technicznych i finansowych pojazd będzie konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym. Pomiędzy Politechniką Warszawską i Ursus S.A. podpisany został również list intencyjny odnawiający współpracę przy innych projektach.

Komunikat prasowy z dnia 14.06.2017 - PKP Energetyka i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. w  Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej podpisano list intencyjny dotyczący współpracy PKP Energetyka oraz Politechniki Warszawskiej. Dokument, w imieniu spółki, sygnowali Wojciech Orzech, Prezes Zarządu i Leszek Hołda, Członek Zarządu PKP Energetyka S.A. oraz ze strony uczelni: prof. dr hab. inż.  Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej (PW).

Komunikat prasowy z dnia 13.06.2017 - Znamy wyniki XXII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Jury XXII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów  Automatyki i Robotyki, a także I edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Komunikat prasowy z dnia 25 maja 2017 - Interdyscyplinarne porozumienie Politechniki Warszawskiej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

22 maja 2017 r. Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego zawarły porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

Komunikat prasowy z dnia 17.05.2017 - Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Budimex SA i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie umożliwiające rozwój potencjału innowacyjnego firmy i uczelni poprzez prowadzenie wspólnych projektów badawczych w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań.

Komunikat prasowy z dnia 26.04.2017 - Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanego przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej. W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu PGE będzie testować w formule „living lab” innowacyjne rozwiązania w trzech kluczowych obszarach – smart home, smart city i vehicle-to-grid.

Komunikat prasowy z dnia 19.04.2017 - Wspierajmy nasze! Pomóżmy studentom odpalić kapsułę w konkursie Hyperloop Pod Competition

Hyper Poland University Team, którego trzon tworzą studenci Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej zbiera fundusze na budowę ultraszybkiej kapsuły. Weźmie ona udział w finale konkursu firmy SpaceX inspirowanym przez Elona Muska.

Komunikat prasowy z dnia 30.03.2017 - Poznaliśmy laureatów XVIII edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz osiemnasty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze prace doktorskie oraz dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Komunikat prasowy z dnia 07.03.2017 - Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej strategicznym partnerem programu Mieszkanie Plus

Wspólne prowadzenie badań naukowych, tworzenie wyspecjalizowanych grup eksperckich oraz wypracowanie nowych metod i narzędzi w obszarze budownictwa mieszkaniowego. To główne założenia listu intencyjnego, podpisanego 7 marca 2017 r. przez BGK Nieruchomości S.A. i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Komunikat prasowy z dnia 03.03.2017 - PW i UKE rozpoczynają współpracę

Politechnika Warszawska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej zawarły porozumienie o współpracy. W ramach umowy obie instytucje będą wspierały inicjatywy dotyczące m.in. zintegrowanych platform teleinformatycznych, narzędzi programistycznych oraz współczesnych zastosowań Internetu, zaś studenci i doktoranci Wydziału Zarządzania PW otrzymają szansę na realizację praktyk w UKE.

Komunikat prasowy z dnia 06.02.2017 - PW oraz Samsung i Pro Development opracują rozwiązania dla branży smart living

Politechnika Warszawska oraz firmy Samsung Electronics Polska i Pro Development podpisały list intencyjny ws. realizacji przedsięwzięcia Kampus+ Smart Living Lab. Uroczystość odbyła się 6 lutego 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Komunikat prasowy z dnia 24.01.2017 - Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej i płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, prof. WAT, Rektor-Komendant

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Gmachu Głównym PW.

Komunikat prasowy z dnia 24.01.2017 - Naukowcy z PW pracują nad specjalistycznym samochodem elektrycznym

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV) zawarli umowę na prace związane z opracowaniem projektu specjalistycznego pojazdu elektrycznego. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 23 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Komunikat prasowy z dnia 18.01.2017 - Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

17 stycznia 2017 r. CZIITT PW obchodziło swoje pierwsze urodziny. Przez pierwszy rok działalności stworzyło przestrzeń, w której studenci, naukowcy, przedstawiciele biznesu i administracji realizują wspólne projekty.