Złoty medal na Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty” iENA 2018

Zespół twórców nagrodzonego projektu reprezentował dr inż. Wojciech Krauze, fot. iena.de

Zespół naukowców związanych z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zdobył wyjątkowe wyróżnienie w ramach norymberskich targów innowacyjności.

Jednym spośród 750 zaprezentowanych podczas wydarzenia wynalazków był holograficzny tomograf optyczny do zastosowań biologicznych (Optical tomography system for biomedical applications). Opracowała go grupa pracowników naukowych Wydziału Mechatroniki PW: dr inż. Wojciech Krauze, dr inż. Arkadiusz Kuś, dr inż. Piotr Makowski oraz prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska. Podczas spotkania w Norymberdze nagrodę w imieniu całego zespołu odebrał dr inż. Wojciech Krauze, laureat konkursu Innowator Mazowsza, na co dzień adiunkt w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki, zaangażowany w projekt TEAM-TECH, w którym opracowuje algorytmy rekonstrukcji tomograficznej przeznaczone do analizy komórek biologicznych.
Serdecznie gratulujemy!