Zespół z PW zbuduje jednoosobową kapsułę Hyperloop

Hyper Poland University Team, fot. SKAP

Hyper Poland University Team z Politechniki Warszawskiej dostał się do drugiego etapu zawodów Hyperloop Pod Competition.

Organizowane przez SpaceX zawody polegają na stworzeniu jednoosobowej kapsuły tego ultraszybkiego środka transportu. Najlepsze drużyny w trzeciej fazie konkursu przetestują swoje konstrukcje w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Zespół tworzą studenci z Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, z KNN MELprop oraz z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej, wspierani przez Hyper Poland.

To nie pierwszy konkurs dotyczący kolei przyszłości, w którym biorą udział studenci czy absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Na początku 2016 roku zespół Hyper Poland, złożony z absolwentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, zaprezentował na zawodach w Teksasie swój projekt pojazdu Hyperloop. Tam zachwycił swoim kompleksowym podejściem do tematu i ciekawym designem. Z kolei podczas finału konkursu Build Earth Live: Hyperloop w Dubaju Hyper Poland został wyróżniony za spójną inżyniersko i architektonicznie koncepcję oraz innowacyjne podejście do procesu projektowania. Celem konkursu było zaprojektowanie w ciągu 48 godzin towarowych i pasażerskich pojazdów Hyperloop, tuneli oraz trzech dworców na trasie między Dubajem a Fudżajrą.

Więcej o Hyper Poland pisaliśmy w cyklu Badania – Innowacje – Technologie.