Wykład głównego technologa Lockheed Martin na PW

Dr Keoki Jackson ze studentami na Wydziale MEiL

Dr Keoki Jackson ze studentami na Wydziale MEiL, fot. Biuletyn PW

Dr Dana "Keoki" Jackson, Chief Technology Officer Lockheed Martin, podczas wizyty na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej wygłosił wykład dla studentów pt. „Adaptive Innovation”.

Dr Dana "Keoki" Jackson jest Dyrektorem ds. Technologii w Lockheed Martin, gdzie odpowiada za strategię firmy w zakresie zaawansowanych technologii. Jako główny łącznik ze Stanami Zjednoczonymi oraz międzynarodową społecznością naukową i technologiczną, zarządza strategicznymi relacjami z rządem, przemysłem i środowiskiem akademickim przy wdrażaniu najnowocześniejszych technologii. Jest członkiem m.in.: Sigma Xi, United Kingdom Royal Aeronautical Society (RAeS), American Institute for Aeronautics and Astronautics (AIAA) oraz International Academy of Astronautics (IAA). Wcześniej był badaczem NASA w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w zakresie adaptacji człowieka do środowiska kosmicznego.

Podczas wizyty dr. Jacksona władze Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zaprezentowały potencjał badawczy oraz pokazały laboratoria Wydziału. Jednocześnie prowadzone były rozmowy na temat kontynuowania współpracy pomiędzy Lockheed Martin a Politechniką Warszawską.

Przedstawiciele firmy Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej, fot. Biuletyn PW

Uczelnię reprezentowali: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, prof. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału MEiL, prof. Jerzy Banaszek, prof. Janusz Narkiewicz, prof. Robert Głębocki, dr inż. Antoni Kopyt oraz dr inż. Maciej Zasuwa. Ze strony Lockheed Martin w spotkaniu udział wzięli: dr Dana "Keoki" Jackson, Chief Technology Officer; Deanna Rockefeller, Global Technology Initiatives International Science and Technology; Joanna Bensz, Regional Director, Poland and Eastern Europe; Lea Haubelt, Technical Assistant to the Chief of Technology Officer oraz Robert Orzyłowski, F16, C-130 Case Coordinator.

źr. Biuletyn PW