Wielka nauka na Politechnice Warszawskiej

W 2016 roku opublikowaliśmy 47 artykułów z cyklu BIT PW, fot. BPI

Sztuczna krew, świecące kropki kwantowe, B-Droid, robot podwodny, łódź solarna czy elektronika drukowana – to tylko kilka tematów, którymi zachwycili nas nasi naukowcy w minionym roku. Co tydzień w cyklu BIT PW pisaliśmy o ich niezwykłych wynalazkach, odkryciach, badaniach. W ostatnim w tym roku artykule raz jeszcze chcemy przypomnieć innowacyjne projekty z PW.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem z cyklu BIT PW.

Nasi naukowcy wielokrotnie udowadniali, że wielka nauka może powstawać także w Polsce. Wciąż nas zaskakują. Lista tematów, którymi chcemy się zająć, stale się wydłuża. Okazuje się, że nasi badacze i wynalazcy nie tylko realizują skomplikowane badania, ale także potrafią opowiadać o swojej pracy w sposób zrozumiały i ciekawy nawet dla laika.

W cyklu "Badania – Innowacje – Technologie" piszemy o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Patrząc w przyszłość, nie zapominamy o fundamentach, na których wyrosła nasza Uczelnia. Pamiętamy dlatego o historycznych dokonaniach ludzi związanych z PW, pisaliśmy m.in. o Stanisławie Wigurze, Józefie Kosackim czy Ignacym Mościckim i ich osiągnięciach.

W 2016 roku opublikowaliśmy łącznie 47 artykułów popularnonaukowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem z cyklu Badania-Innowacje-Technologie>>>

W kwietniu 2015 roku na stronie internetowej Uczelni powstała zakładka "Badania - Innowacje - Technologie" (BIT PW). Publikujemy tam teksty popularnonaukowe o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Nasi naukowcy nie mają powodów do kompleksów: zdobywają wyróżnienia w krajowych i międzynarodowych konkursach, są innowacyjni, mają wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim ogromną determinację w dążeniu do celu. Wielki potencjał mają też nasi studenci. Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje ponad 100 kół naukowych. Wiedza i kreatywność ich członków zdobywa uznanie specjalistów z różnych dziedzin.

W roku akademickim 2015/2016 ukazało się 46 BIT-ów.

Katalog online BIT PW dostępny jest w dwóch wersjach językowych pod adresami:

Biuro Promocji PW zachęca osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Sekcją Promocji i Informacji w Internecie - tel. (22) 234 5111, redakcja@promocja.pw.edu.pl - w celu zgłaszania swoich badań.