Trwa nabór do 8. edycji konkurs FameLab

Fot. FameLab

FameLab Poland to polska edycja tego międzynarodowego konkursu z zakresu komunikacji naukowej, który zachęca naukowców - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym zajmują się na co dzień w swojej pracy badawczej. W Polsce konkurs organizują wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu trwają do 28 stycznia 2019 roku.

Harmonogram konkursu:

• Przyjmowanie zgłoszeń – 3 grudnia 2018 – 28 stycznia 2019 (do godziny 12.00)
  • Półfinał – 2 marca 2019
  • Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych – 29 – 31 marca 2019
  • Finał krajowy – 18 maja 2019
  • Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham – 4 – 9 czerwca 2019
  • Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konkursu.

Nagrody w 8. edycji FameLabu

Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 13 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 7 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tysiące złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA o wartości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Źródło: famelab.org.pl