Sukces studentów PW w zawodach na Florydzie

Zespół Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign

Zespół Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, fot. Facebook

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie - to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które od 21 do 23 kwietnia 2017 roku odbywały się w Lakeland.

Zespół z PW był najlepszy w klasyfikacji generalnej klasy Regular, pierwsze miejsce zajął też za największy podniesiony w tej klasie ciężar oraz za Payload Fraction w klasie Micro. Nasi studenci zajęli drugą pozycję w klasyfikacji generalnej klasy Advanced. Trzeci wynik uzyskali zaś w klasyfikacji generalnej klasy Micro oraz za celność zrzutu w klasie Advanced.

Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Nasi studenci w zawodach Aero Design występują już od 25 lat i cieszą się mianem najbardziej utytułowanej drużyny w historii konkursu.