Sukces naszych studentów w zawodach SAE Aero Design

Członkowie Międzywydziałowego Koło Naukowe SAE AeroDesign ze swoimi samolotami

Studenci PW startują w zawodach od lat, i to z sukcesami, fot. Facebook

W Van Nuys w Kalifornii zakończyły się kolejne międzynarodowe zawody dla studentów, którzy konstruują samoloty. Zespół z Politechniki Warszawskiej zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 1. miejsce za prezentację techniczną w tej klasie oraz 3. miejsce za celność zrzutu.

"Jak widać nasza praca nie poszła na marne. Teraz czeka nas chwila przerwy, a potem wracamy do pracy z pełną mocą!" - podsumowują studenci na Facebooku.

Na zawodach w Stanach Zjednoczonych (6-8 kwietnia) naszą Uczelnię reprezentowała 12-osobowa drużyna z Międzywydziałowego Koło Naukowe SAE AeroDesign działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Studenci wystartowali we wszystkich trzech konkursowych klasach: Micro, Regular i Advanced, czyli pojechali do Kalifornii z trzema skonstruowanymi wcześniej samolotami.

Nasi studenci to prawdziwi pasjonaci. Godzinami mogą opowiadać o samolotach i swojej nad nimi pracy, o czym można się przekonać, czytając tekst na na blogu Plac Politechniki 1.

Jakie są najbliższe plany Koła Naukowego SAE AeroDesign? "Będziecie mogli zobaczyć nas już niedługo na Pikniku Naukowym, zapraszamy serdecznie 9 czerwca, żeby zobaczyć nasze konstrukcje" - informują na Facebooku