Studenci PW uczestnikami zawodów European Rover Challenge 2018

fot. Studenckie Koło Astronautyczne

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego oraz Koła Naukowego Robotyków KNR (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej), zmierzą się z serią wymagających zadań podczas wrześniowych zawodów European Rover Challenge.

European Rover Challenge czyli międzynarodowe zawody robotyczne to wyjątkowe wydarzenie na skalę światową. Czwarta edycja ERC, w której będzie można zobaczyć aż 50 zespołów z 20 krajów z całego świata, odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 r.

Udział w zawodach to szansa na rozwijanie swoich umiejętności inżynierskich oraz pracy grupowej. To również okazja do poznania osób z całego świata o podobnych zainteresowaniach oraz zaprezentowania autorskich pomysłów przedstawicielom firm i instytucji związanych z branżą automatyki i przemysłu czy branżą kosmiczną.

Oprócz współzawodnictwa drużyn, biorących udział w zawodach, uczestnicy będą mieli szansę skorzystać z części mentoringowej, służącej wsparciu w kształtowaniu kariery zawodowej.

Miejscem zawodów jest  Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Europejska Fundacja Kosmiczna, Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” S.A., Powiat Starachowicki oraz Mars Society Polska.

Trzymamy kciuki, aby długotrwałe przygotowania i wytrwałość studentów PW zaowocowały sukcesem!