Reprezentanci Politechniki Warszawskiej na targach Hannover Messe 2017

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe, fot. Twitter/Ministerstwo Rozwoju

Targi w Hanowerze w Niemczech należą do największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych, podczas których promowane są najnowsze technologie. W polskim pawilonie zaprezentują się wynalazcy, naukowcy i studenci z Politechniki Warszawskiej.

Targi odbywają się w dniach 24-28 kwietnia 2017 r. W tym roku nasz kraj ma status partnera wydarzenia, dlatego Polska będzie najbardziej widocznym uczestnikiem targów. Oficjalne stoisko Polski, o powierzchni ok. 1,2 tys. m2 będzie miejscem prezentacji osiągnięć polskiej gospodarki. Pojawią się tam także najbardziej obiecujące polskie start-upy, a wśród nich Hyper Poland. Firmę, zajmującą się rozwojem technologii nowego środka transportu typu Hyperloop, założyli absolwenci Politechniki Warszawskiej. Ich projekty były doceniane na światowych konkursach związanych z ideą Hyperloopa.

Organizatorzy zapowiadają, że w ciągu czterech dni targi odwiedzi ok. 250 tys. osób – te zaś będą miały okazję obejrzeć 6,5 tys. wystawców. Wśród stoisk z najnowszymi technologiami znajdą się także te tworzone na Politechnice lub przez osoby z nią związane:

Hasłem przewodnim tegorocznych targów jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną.

Źr. Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego