Prestiżowa międzynarodowa nagroda dla studentów PW

Projekt studentów Wydziału Architektury PW; źródło: Amber Road Trekking Cabin

Bee Breeders, organizator konkursów architektonicznych, ogłosił wyniki „Amber Road Trekking Cabin”. Wśród laureatów znaleźli się nasi studenci.

Międzynarodowy konkurs miał na celu wyłonienie najkreatywniejszych pomysłów na kabinę rekreacyjną wzdłuż łotewskiego wybrzeża Bałtyku, która uczyniłaby popularny szlak trekkingowy bardziej dostępnym dla zwiedzających. Zwycięskie projekty uwzględniły szereg wymagań, w tym rentowność, bezpieczeństwo, funkcjonalność i odpowiednie dopasowanie do otoczenia.

W konkursie II nagrodę zdobył projekt studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (Łukasz Pałczyński, Jan Szeliga, Antoni Prokop) pod tytułem “Human Atrium”. Jury doceniło w projekcie zabiegi przestrzenne, które umożliwiły jednoczesne stworzenie prywatnej przestrzeni dla turysty, jak i kreowanie wspólnoty wędrowców. Projekt odznacza się także wernakularnym charakterem proponowanej architektury, odnosząc się do tradycyjnych form, kolorów i materiałów spotykanych w architekturze łotewskiej.

Źródło: Amber Road Trekking Cabin