Nagroda dla Politechniki Warszawskiej w konkursie "inNOWacje – #kolej2023"

Wręczenie nagród konkursu "inNOWacje – #kolej2023" odbyło się 23 stycznia 2019 r., fot. PKP PLK S.A.

Pomysł zgłoszony przez badaczy z Wydziału Inżynierii Lądowej PW został wyróżniony w kategorii "Ekologia, Elektromobilność, Elektrooszczędność".

Do konkursu organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz PKP S.A. mogli się zgłaszać przedstawiciele mikroprzedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju, małych i średnich przedsiębiorstw, a także jednostek naukowo-badawczych. Zadaniem uczestników było przygotowanie rozwiązań dotyczących wygody i bezpieczeństwa pasażerów kolei, innowacyjnych technik kolejowych, rozwiązań marketingowych lub rozwiązań proekologicznych.

Ze strony Politechniki Warszawskiej do udziału zgłosił się zespół z Wydziału Inżynierii Lądowej: prodziekan ds. studenckich dr inż. Wioletta Jackiewicz-Rek, mgr inż. Cezary Kraśkiewicz, mgr inż. Karol Chilmon oraz mgr Andrzej Długołęcki. Projekt, który zapewnił naszym reprezentantom wygraną w wysokości 50000 zł, to „Innowacyjne prefabrykaty betonowe dla polskiej kolei zmniejszające poziom zanieczyszczenia powietrza”. O przyznaniu nagrody zadecydowała kapituła, w skład której weszli przedstawiciele spółek PKP oraz Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Finaliści mieli możliwość zaprezentować swoje rozwiązania w trakcie Kongresu Kolejowego zorganizowanego 23 stycznia 2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.