Koło Naukowe Energetyków świętuje 50-lecie

Kamil Kubiński uruchamia turbinę gazową

Na piknikach czy pokazach hałas turbiny gazowej zawsze wywołuje zainteresowanie, fot. BPI

W formularzach, które kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu wypełniali kandydaci na członków Koła, pojawiały się pytania o średnią ocen, a nawet o posiadanie komputera. Dzisiaj na początku ważniejsze są zapał, zaangażowanie i chęć do pracy. Młodzi energetycy uczą się, jak tworzyć własne konstrukcje, ale także zdobywają doświadczenia administracyjne i kontakty do ludzi z branży.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem z cyklu BIT PW.

W 1966 roku w Polsce na ekrany telewizorów wchodził serial „Czterej pancerni i pies”, w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto budowę World Trade Center, a w Chinach Mao Zedong inicjował rewolucję kulturalną. W Francji z kolei uruchamiano pierwszą na świecie elektrownię pływową. W tym samym roku zaczyna się historia działającego na Politechnice Warszawskiej Koła Naukowego Energetyków, jednej z najstarszych organizacji studenckich na naszej Uczelni.

Koło zrzesza przede wszystkim studentów energetyki. Niektórzy byli wręcz na takie studia skazani. – W lipcu złożyłem wszystkie dokumenty na studia, w sierpniu w dniu moich urodzin wszedłem na stronę Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, a tam informacja, że obchodzimy Dzień Energetyka – opowiada Kamil Kubiński, Członek Zarządu KNE ds. projektów.

Wśród Członków Koła są jednak też osoby z innych wydziałów: Elektrycznego, Chemicznego czy Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. – Nie patrzymy na to, jaki ktoś studiuje kierunek, tylko na to, co chce robić – mówi Artur Juchniewicz, Wiceprezes i Członek Zarządu KNE ds. personalnych. – Nie od razu trzeba zbudować turbinę gazową vol. 4 – dodaje Prezes Małgorzata Oleszczuk.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem z cyklu Badania-Innowacje-Technologie>>>

W kwietniu 2015 roku na stronie internetowej Uczelni powstała zakładka "Badania - Innowacje - Technologie" (BIT PW). Publikujemy tam teksty popularnonaukowe o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej. Nasi naukowcy nie mają powodów do kompleksów: zdobywają wyróżnienia w krajowych i międzynarodowych konkursach, są innowacyjni, mają wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim ogromną determinację w dążeniu do celu. Wielki potencjał mają też nasi studenci. Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje ponad 100 kół naukowych. Wiedza i kreatywność ich członków zdobywa uznanie specjalistów z różnych dziedzin.

W roku akademickim 2015/2016 ukazało się 46 BIT-ów.

Katalog online BIT PW dostępny jest w dwóch wersjach językowych pod adresami:

Biuro Promocji PW zachęca osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Sekcją Promocji i Informacji w Internecie - tel. (22) 234 5111, redakcja@promocja.pw.edu.pl - w celu zgłaszania swoich badań.