Gokarty elektryczne studentów PW

Studenci z koła naukowego ADek ze swoimi gokartami

fot. Facebook

Koło naukowe ADek działające przy Wydziale Elektrycznym od lat pracuje nad swoimi pojazdami. Ostatnio prezentowało je na zawodach E-Kart Challenge w Limoges (27-28 maja 2019). Zespół zdobył tam trzy nagrody i mnóstwo doświadczenia. Jakie rozwiązania sprawdzają studenci w gokartach? Za co zostali docenieni we Francji?

– Zabraliśmy ze sobą oba nasze gokarty: PL1, nad którym pracujemy od narodzin naszego koła i bezustannie go ulepszamy i PL2, stworzony pod wysokie osiągi – mówi Piotr Lange.

Na zawodach E-Kart Challenge w Limoges studenci Politechniki Warszawskiej otrzymali nagrody za systemy związane z baterią (doceniano tu balancer baterii), systemy elektroniczne (za komputer pokładowy i symulator jazdy) oraz nagrodę główną za całokształt. – To nagroda za zaangażowanie naszego teamu, za ogólne zaawansowanie gokartów i za progres jaki zrobiliśmy w porównaniu z rokiem poprzednim – precyzuje Robet Juchniewicz.

Cały artykuł do przeczytania w cyklu Badania - Innowacje - Technologie>>>

W cyklu Badania - Innowacje - Technologie (BIT PW) publikujemy teksty o odkryciach i pomysłach pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Artykuły z cyklu BIT PW są dostępne w dwóch wersjach językowych:

Zachęcamy osoby prowadzące innowacyjne badania do kontaktu z Biurem ds. Promocji i Informacji (Sekcją ds. Popularyzacji Nauki) w celu zgłaszania swoich projektów: