Dr hab. inż. Piotr Samczyński z prestiżową nagrodą

Dr hab. inż. Piotr Samczyński podczas wręczenia nagrody

Naukowiec z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych został wyróżniony Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów. Po raz pierwszy w historii konkursu nagroda ta została przyznana naukowcowi z Polski.

Wręczenie nagrody odbyło się 10 maja 2017 podczas konferencji IEEE Radar w Seattle w USA. Dr hab. inż. Piotr Samczyński pracuje w Zakładzie Teorii Obwodów i Sygnałów, Instytutu Systemów Elektronicznych w WEiTI. Obszar działalności naukowo-badawczej dr. Samczyńskiego obejmuje cyfrowe przetwarzanie sygnałów, przetwarzanie sygnałów radiolokacyjnych, radary z syntetyczną aperturą czy radary pasywne. Piotr Samczynski od 2003 roku jest członkiem Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).

Prestiżowa nagroda Fred Nathanson Memorial Radar Award przyznawana jest raz w roku przez IEEE AESS dla naukowca w wieku do 40 lat, który wykazał się w swoim dorobku wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie radiolokacji. Na stronie IEEE można znaleźć listę laureatów nagrody z poprzednich lat.