Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit

Nagrodę w kategorii Animator w konkursie Popularyzator Nauki 2018 otrzymał asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Fizyków, założyciel i były prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - Dariusz Aksamit.

Popularyzator Nauki to konkurs organizowany od 2005 roku przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To jednocześnie tytuł przyznawany uczonym, dziennikarzom, instytucjom oraz działaczom społecznym, którzy przedstawiają i tłumaczą świat nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Wyniki 14. edycji konkursu, do której zgłosiło się aż 140 kandydatów, poznaliśmy 7 stycznia 2019 r. podczas oficjalnej gali w Centrum Nauki Kopernika. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Świerżewski.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl