Dariusz Aksamit finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit jest pracownikiem PW oraz aktywnym popularyzatorem nauki, fot. Adamed SmartUP

Asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Fizyków, a ponadto jeden z filarów stowarzyszenia Rzecznicy Nauki został zakwalifikowany do ostatniego etapu prestiżowej rywalizacji.

Popularyzator Nauki to konkurs organizowany od 2005 roku przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To jednocześnie tytuł przyznawany uczonym, dziennikarzom, instytucjom oraz działaczom społecznym, którzy przedstawiają i tłumaczą świat nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Do tegorocznej, 14. edycji konkursu zgłosiło się aż 140 kandydatów, z których wybrano 22 najlepszych. Wśród nich znalazł się właśnie Dariusz Aksamit, jeden z 5 finalistów w kategorii Animator. W styczniu 2019 r. odbędzie się gala finałowa, podczas której poznamy laureatów poszczególnych kategorii oraz nazwisko zwycięzcy – Popularyzatora Nauki 2018. Decyzję o przyznaniu nagród podejmie kapituła konkursu, na czele której stanie prof. Michał Kleiber, jeden z pomysłodawców konkursu.