Znak Politechniki Warszawskiej

Dariusz Aksamit finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit jest pracownikiem PW oraz aktywnym popularyzatorem nauki, fot. Adamed SmartUP

Dariusz Aksamit jest pracownikiem PW oraz aktywnym popularyzatorem nauki, fot. Adamed SmartUP

Asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Fizyków, a ponadto jeden z filarów stowarzyszenia Rzecznicy Nauki został zakwalifikowany do ostatniego etapu prestiżowej rywalizacji.

Popularyzator Nauki to konkurs organizowany od 2005 roku przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To jednocześnie tytuł przyznawany uczonym, dziennikarzom, instytucjom oraz działaczom społecznym, którzy przedstawiają i tłumaczą świat nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Do tegorocznej, 14. edycji konkursu zgłosiło się aż 140 kandydatów, z których wybrano 22 najlepszych. Wśród nich znalazł się właśnie Dariusz Aksamit, jeden z 5 finalistów w kategorii Animator. W styczniu 2019 r. odbędzie się gala finałowa, podczas której poznamy laureatów poszczególnych kategorii oraz nazwisko zwycięzcy – Popularyzatora Nauki 2018. Decyzję o przyznaniu nagród podejmie kapituła konkursu, na czele której stanie prof. Michał Kleiber, jeden z pomysłodawców konkursu.