Znak Politechniki Warszawskiej

Znamy wyniki konkursu CyberSecIdent II udostępnione przez NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki II konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród beneficjentów znajduje się Politechnika Warszawska.

Program CyberSecIdent skierowany jest do konsorcjów naukowych, zajmujących się prowadzeniem badań przemysłowych oraz pracami koncentrującymi się na podniesieniu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP. Projekty zaproponowane przez konsorcja mają skupiać się na rozwiązaniach technologicznych wspomagających koordynację działań różnych domen bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

Politechnika Warszawska jest członkiem dwóch konsorcjów, którym zostało przyznane dofinansowanie na realizację projektów: „TAMA - skalowalne i wydajne rozwiązanie programistyczne chroniące sieci operatorskie przed atakami typu DDoS (Distributed Denial of Service)” oraz „System zabezpieczenia sieci informatycznej oparty na technologii SDN/NFV/MTD oraz sztucznej inteligencji”.

Program Cybersecident II jak dotychczas przebiegał zgodnie z harmonogramem przedstawionym w regulaminie konkursowym. Nabór wniosków zakończył się 15 września 2017 r. Po zawarciu umów o wykonaniu i finansowanie projektów, 10 sierpnia 2018 r., lista tych, które otrzymały dofinansowanie została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.